Sprawdzanie nowego wyświetlacza telefonu Xiaomi Mi A1

Naprawy indywidualne zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem. Oprócz ewentualnych problemów podczas rozbiórki, musimy pamiętać, że możemy trafić na świeżo zakupiony nowy moduł wyświetlacza, który może być po prostu uszkodzony. Nie ma tutaj znaczenia czy będzie to ekran modeli Samsung, Huawei czy chociażby Xiaomi. Jak sprawdzić taki wyświetlacz? 

 

Na rynku serwisowo – pogwarancyjnym mamy wiele firm, lokalnych sprzedawców, którzy mimo zapewnień o wiarygodności swojego towaru mogą sprzedawać ekrany niekoniecznie sprawne. Właśnie dlatego, gdy tylko uda się nam zdemontować pokrywę baterii oraz wypiąć konektor ze starym wyświetlaczem szybko powinniśmy sprawdzić działanie telefonu z nowo zakupionym ekranem. Większość producentów zaczyna jednak iść po rozum do głowy ułatwiając wpinanie wyświetlaczy. Takie zastosowanie znajdziemy w telefonie Xiaomi Mi A1.

Sprawdzanie nowego wyświetlacza telefonu Xiaomi Mi A1

Nasza redakcja proponuje, aby nowe zakupione moduły weryfikować bezpośrednio podczas naprawy, a nie na koniec po złożeniu telefonu. W zależności od telefonu musimy pamiętać, że czasem da się wykonać taką weryfikację w dość szybki i prosty sposób. Niestety są też telefony, gdzie konektor łączący wyświetlacz wczepiony jest od przedniej strony płyty, co powoduje, że musimy w takim przypadku rozłożyć cały telefon. Dobrym przykładem może być tutaj HTC Desire 620, którego taśmę od wyświetlacza trzeba było podłączyć na równi z montażem płyty głównej. Na całe szczęście większość producentów zaczyna „ułatwiać dostęp” do złącza taśmy łączącej wyświetlacz z płytą główną. Świetnym przykładem będzie tutaj telefon Xiaomi Redmi Note 5.

Podłączanie nowego wyświetlacza telefonu Xiaomi Redmi Note 5

Podobnie jest nie tylko w chińskich telefonach, ale również w Samsungach, których konstrukcja jest bardzo przewidywalna. Samo podłączenie ekranu to nie wszystko, powinniśmy jeszcze sprawdzić ekran przechodząc szereg kombinacji obrazujące poprawne działanie wyświetlacza np.podobnie jak w telefonach iPhone.

Testowanie wyświetlacza w telefonie iPhone 6 / fot.gsmok.pl

Gdybyście testowali jednak ekran Samsunga, wystarczy na wyświetlaczu wpisać kod serwisowy: *#0*# pozwalający nam na dokładną weryfikację ekranu.

Jeśli ekran dotykowy działa i reaguje prawidłowo, to możemy przejść do dalszej naprawy tak, aby na końcu naszej naprawy móc się cieszyć ze sprawnego smartfona. Nasza redakcja wskazuje, żeby takie testowanie ekranów robić zawsze, a już w szczególności przy telefonach iPhone.