Samsung to ogromny dystrybutor elektroniki. Chcąc uważać na różne podróbki z racji popularności, polski oddział Samsunga postanowił uruchomić stronę internetową umożliwiającą sprawdzenie pochodzenia smartfonów w polskich kanałach sprzedaży.

 

Czy Twój Samsung pochodzi z dystrybucji Samsung Electronics Polska?

Podróbek smartfonów na rynku nie unikniemy. Zawsze musimy liczyć się z faktem, że zakupiony przez nas telefon nie musi pochodzi z oficjalnej dystrybucji. Do grona chińskich marek oraz możliwości weryfikacji pochodzenia smartfonów dochodzi firma Samsung. Sprawdzenie smartfona przed zakupem jest bardzo ważne, ponieważ nigdy nie wiadomo czy kupujemy „kota w worku”. Koreańska firma umożliwia każdemu klientowi weryfikacje w bardzo prosty sposób. Wystarczy nam numer imei, który znajdziemy bezpośrednio w ustawieniach. Jeśli nie chcecie szukać tego numeru w telefonie, wystarczy wpisać na klawiaturze kombinacje *#06# uzyskując na ekranie odpowiednie informacje.

W przypadku telefonów Samsunga bardzo często numer imei znajdziemy bezpośrednio na nalepce znajdujące się na pokrywie baterii. Gdyby jednak naklejka została uszkodzona lub zerwana, to numer imei znajdziemy na pokrywie baterii. Przepisując numer identyfikujący telefonu wystarczy wkleić go na stronie internetowej przygotowanej przez producenta.

Sprawdzenie pochodzenia telefonów Samsung / fot.samsung.com

Po wpisaniu numeru seryjnego i wciśnięciu „lupki” strona po kilku chwilach poda nam odpowiednią informację na temat urządzenia. Sam komunikat jest bardzo skromny, ale mim wszystko poznajemy pochodzenie naszego sprzętu.

Sprawdzenie pochodzenia telefonów Samsung / fot.samsung.com

Korzystając z takiego rozwiązania możemy spokojnie udać się do sprzedawcy i zweryfikować nasz zakup względem strony producenta. Pamiętajmy, że problemy z dystrybucją urządzeń mogą powodować problemy z warunkami gwarancji w serwisach producenta. Przy naprawach warunkowych nasze urządzenie nie posiadają wielu uprawnień gwarancyjnych. Sprzęt, który pochodzi z rynku zagranicznego (UE) nie posiada takich samych praw, co urządzenie obsługiwane w ramach gwarancji. Urządzeniom z rynku UE nie przysługuje wymiana urządzenia w ramach gwarancji (3 punkt gwarancji). Klienci zostają również pozbawieni gwarancji na części, która została dokładnie zdefiniowana przez polskiego prawo art.581 k.c.