Modele iPhone’a zaprezentowane w 2020 roku urzekają odświeżoną stylistyką łączącą walory poprzednich generacji i wydań z początku minionej dekady. Mimo kolejnych generacji na starsze modele ciągle znajdują się klienci, którzy zauroczeni kolorystyką oraz designem często zapominając zabezpieczyć swoje nowe i drogie jabłkofony. To bardzo duży błąd, który może doprowadzić do niepotrzebnych problemów w późniejszym czasie.

Możliwości ochronnych dla telefonów jest wiele. Nie sposób sprawdzić, która z dostępnych metod na rynku jest najlepsza. Niemniej jednak każda forma może ustrzec nas przed niechcianymi kosztami w serwisie telefonów iPhone. Tutaj warto zauważyć, że pokrowce i szkła hartowane to swoistego rodzaju bariera, która jako pierwsza przyjmuje na siebie największą siłę uderzenia. Warto zaznaczy, że dostępne na rynku szkła hartowane dodatkowo mają wzmocniony poziom twardości oznaczany literą H. W sytuacji uszkodzenia takiego akcesorium nie powinniśmy płakać. Po zdjęciu uszkodzonego akcesorium szybko zauważymy, że właśnie zaoszczędziliśmy kilkaset złotych. Co zrobić, jeśli mimo takich wzmocnień urządzenia dojdzie do uszkodzenia powierzchni roboczej, jaką jest wyświetlacz? Na pewno przyda się fachową oceną, aby stwierdzić jaki wydatek będzie czekał nasz portfel.

Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12 Pro będzie konieczna, gdy…

Do uszkodzenia mechanicznego będzie kwalifikował się wyświetlacz. Wszelkie defekty powinniśmy szybko zauważyć i ocenić organoleptycznie. Nie każde pęknięcie szybki musi oznacza uszkodzenie wyświetlacza. Często dopiero po wybudzeniu telefonu przyciskiem Power możemy szybko stwierdzić, że wymiana szybki iPhone 12 Pro będzie zbędnym działaniem, ponieważ pajączek na powierzchni roboczej (zwanej ekranem) dotyczy również wyświetlacza.

Objawy uszkodzenia wyświetlacza mogą być jednoznaczne. Przede wszystkim przebarwienia na ekranie lub inne artefakty. Jeśli moduł miga, śnieży lub – co gorsza – pokazuje paski musimy liczyć się z faktem, że koszt naprawy wzrośnie. W tak przypadku tylko wymiana całego wyświetlacza może przywrócić telefon do pełnej sprawności. Przy dobrze zabezpieczonym smartfonie do uszkodzenia wyświetlacza nie powinno dojść. Jednakże musimy liczyć się z tym, że pokrowce i szkło hartowane nie zapewnią nam 100% ochrony.