Narzędzia serwisowe często przybierają różne kształty. Dzięki temu możemy swobodnie wykonywać przeróżne naprawy, nie tylko wymianę wyświetlacza, czy wymianę baterii. Zdarza się, że chcemy odseparować szybkę od wyświetlacza lub oczyścić urządzenie z kleju. Do takich zabiegów przydają się „plastikowe” ostrza przypominające żyletkę, którą możemy swobodnie oddzielać klej od różnych powierzchni.

 

Wymiana szybki w telefonie, oczyszczanie wyświetlacza z kleju

W całym portfolio narzędzi serwisowych znajdziemy przeróżne wynalazki, którymi swobodnie możemy naprawić każdego smartfona. Oprócz modułowych wymian wyświetlacza serwisowe narzędzia posłużą nam również do bardziej skomplikowanych działań, takich jak wymiana szybki. Zdarza się, że oprócz odkręcania, podważania zmuszeni jesteśmy również do oczyszczania urządzenia z kleju. Do takich działań możemy użyć w zasadzie większości narzędzi, jakie mamy w swojej serwisowej walizce.

Jak usunąć pozostałości kleju z pokrywy baterii oraz korpusu w telefonach komórkowych?

Nasza redakcja zwraca jednak uwagę, że nie wszystkie narzędzia nadają się do każdej powierzchni. Przykładem może być oczyszczanie ekranu z kleju LOCA/OCA. Idealnym narzędziem do takich czynności będzie żyletka wykonana z wysokiej jakości plastiku. Wykonanie produktu ułatwia nam zdjęcie kleju (wcześniej spryskanego specjalnym detergentem) z wyświetlacza. Dzięki stosunkowo ostrej powierzchni możemy ściągać cały plaster kleju. Tworzywo, z jakiego powstała żyletka zmniejsza ryzyko porysowania powierzchni LCD. Tego typu narzędzia są wykorzystywane nie tylko w domu przez Kowalskich, ale również w serwisach telefonów komórkowych. Przydają się zazwyczaj do manualnego czyszczenia ekranu po tym, jak poddamy wyświetlacz oczyszczaniu przez separator.

Dla zainteresowanych jak pracują nasi Serwisanci przedstawiamy jedną z maszyn na której pracują 🤖.Wiecie jak się nazywa ta maszyna i do czego służy ⁉️Jestem ciekawa Waszych propozycji 😁.Czekam na komentarze 👱‍♀️.Udanego weekendu 😎!#smartserwis24 #smart #serwis #chorzów #truchana30 #ss24 #telefon #wymiana #naprawa #szybka #szyba #wyświetlacz #zbitaszyba #szyba #maszyna #praca

Opublikowany przez SmartSerwis24 Piątek, 13 lipca 2018

Jak widzicie na powyższym filmiku separatorem również możemy zdjąć klej LOCA, zdarza się jednak, że na ekranie pozostaną pewne resztki kleju. W takim przypadku swobodnie możemy użyć powyższej żyletki dokładnie oczyszczając LCD. Pamiętajmy, aby zastosować specjalny dyspergator (rozpuszczalnik klejów).

Serwisowa żyletka do usuwania kleju LOCA z LCD

Specjalnie wycięcie idealnie nadaje się do usunięcia resztek kleju OCA. Przesuwając żyletkę możemy wręcz przecinać klej oddzielając go od ekranu. Korzystając z takiego narzędzia z pewnością docenicie je też przy innych działaniach, w których również będziecie potrzebować narzędzia do odseparowania kleju lub przecięcia go w odpowiedni miejscu. A co Wy myślicie o tego typu narzędziach? Czy według Was takie rozwiązanie sprawdza się w serwisach telefonów komórkowych? Dajcie znać w komentarzach.