Odtłuszczony korpusu telefonu Huawei P9 lite mini

Smartfony rozwijają się z dnia na dzień. Ich technologia jest coraz bardziej zaawansowana, a konstrukcja skomplikowana. Niestety na rynku urządzeń mobilnych mamy więcej telefonów nierozbieralnych co przy każdej naprawie lub też zwykłej wymianie baterii generuje za sobą wiele serwisowych problemów. Jednym z nich może być oczyszczenie pokrywy baterii oraz ramek korpusu telefonu ze starego kleju.

 

Podczas napraw telefonów możemy napotkać wiele problemów lub nietypowych sytuacji. Jedną z nich jest „zamykanie” smartfona poprzez montaż ostatniego elementu, jakim jest pokrywa baterii. Zakładając oczywiście, że mówimy tutaj o telefonie z niewymienną baterią. Zanim jednak zabierzemy się do montowania takiej pokrywy, najpierw trzeba oczywiście oczyścić całą pokrywę oraz ramkę korpusu urządzenia z pozostałości kleju. Taka sytuacja ma miejsce np. w przypadku wymiany wyświetlacza.

Zanieczyszczony korpus w telefonie HTC U Play

Zacznijmy od tego, że ramkę musimy oczyścić mechaniczne nie tylko z kleju, ale niekiedy i ze szkła, dlatego warto wykonywać tę czynność na jakiejś macie. Przy uszkodzeniu struktury wyświetlacza resztki szybki mogą pozostawać na lepiącej się taśmie kleju, która może zostać za korpusie. Do jej usunięcia najlepszym narzędziem będzie pęseta lub metalowy otwierak. Warto zaznaczyć, że każdy technik czy to serwisu gwarancyjnego, czy pogwarancyjnego używa takiego narzędzia, jakim najlepiej mu się pracuje. Nasza redakcja poleca pęsetę, gdyż jest ona uniwersalnym narzędziem przy takich zabiegach.

Usuwanie pozostałości starego kleju w telefonie Huawei P9 lite mini

Pamiętajmy, że przy tej czynności powinniśmy być ostrożni, aby nie uszkodzić innych elementów na korpusie. Pęsetą zdejmujemy starą lepiącą się taśmę wraz ze szkłem. Gdy już oczyścimy dokładnie korpus czas odtłuścić ramkę, tak abyśmy mogli nałożyć nowy klej w późniejszym etapie naprawy. Używamy do tego alkoholu izopropylowego i zwykłej szmatki z mikrofibry czy też kawałka ręcznika papierowego.

Odtłuszczanie korpusu alkoholem izopropylowy w telefonie Huawei P9 lite mini
Odtłuszczanie pokrywy baterii w telefonie Huawei P20 lite

Po wykonaniu wszystkich zabiegów czyszczących cały korpus jest gotowy do nałożenia nowego kleju. Równie podobnie wygląda sytuacja w przypadku pokrywy baterii, o ile nie jest uszkodzona. Przy montażu nowej klapki najczęściej posiada ona już dodatkowy klej, jednak dla lepszego złożenia telefonu powinniśmy nałożyć jeszcze klej T7000. W ten oto sposób po nałożeniu nowego kleju możemy nałożyć pokrywę, aby zakończyć naprawę każdego telefonu. Jaki widać nie jest to trudna czynność, więc każdy z Was powinien sobie poradzić z tym działaniem. Za dostarczenie zdjęć do dzisiejszego poradnika, dziękujemy firmie SmartSerwis24.