Samsung Galaxy S10+ / fot.samsung.com

Nowoczesne telefony komórkowe to istna zagadka. Wielu producentów stara się, aby każdy ich smartfon był bardziej „smart”. I właśnie takie starania objawiają się później przeróżnymi funkcjami, których my użytkownicy kompletnie nie dostrzegamy lub po prostu nie potrzebujemy. Świetnym przykładem takiej funkcji są „świetliste” powiadomienia występujące w telefonie Samsung Galaxy S10+.

 

Nie każda funkcja znajdująca się w naszym smartfonie jest nam potrzebna. Mało kto wie, że jego urządzenie oferuje tak wiele możliwości. Jak się okazuje, niektóre z funkcji zainstalowanych przez producenta to tylko bajery, które nie zaszkodzą, a czasami mogą się przydać. Czy do takich funkcji należą powiadomienia świetlne dostępne w telefonie Samsung Galaxy S10+?

Jak włączyć powiadomienie świetlne w telefonie Samsung Galaxy S10+?

Zacznijmy od tego co to w ogóle są powiadomienia świetlne. Jest to dodatkowy sposób na informowanie o odebranych powiadomieniach (wiadomościach) oraz połączeniach wraz z alarmami. Dzięki temu przy wyciszonym urządzeniu nasz telefon jest bardzo dobrze widoczny. Nasza redakcja z początku bardzo sceptycznie podchodziła do tej funkcji, ale z biegiem czasu zrozumieliśmy działanie oraz założenie, w szczególności kiedy urządzenie jest wyciszone. Producent daje nam możliwości włączenia powiadomień świetlnych albo na wyświetlaczu, gdzie cały ekran mruga albo poprzez lampę błyskową. Zastanawiacie się jak włączyć takie powiadomienia świetlne w telefonie Samsung Galaxy S10+. To nic trudnego.

Jak widzicie wchodzimy w ustawienia szukając zakładki „dostępność”. Po przejściu dalej naszą funkcje powiadomień świetlnych znajdziemy w ustawieniach zaawansowanych. Mamy tutaj dwie możliwości: lampa błyskowa oraz miganie obszarów ekranu. Według naszej redakcji najlepsze wrażenie robi lampa błyskowa. Właśnie takie rozwiązania oferuje nam firma Samsung ukrywając je głęboko w ustawieniach. Czy uważacie, że takie rozwiązanie jest potrzebne użytkownikom? Dajcie znać w komentarzach.