Dostęp do części serwisowych w XXI wieku zaczyna być bardzo powszechny. Niezależnie od tego, czy szukamy wyświetlacza, czy baterii, czy innego elementu – wszystko znajdziemy właśnie w Internecie. A co by było, gdybyśmy mogli zakupić wyświetlacz razem z baterią oraz innymi podzespołami? Połączone części do niektórych smartfonów zaczynają być standardem na rynku napraw serwisowych.

 

Wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy S21 dostępny jest z baterią

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że dzisiejsze wyświetlacze do telefonów są bogato „wyposażone”. Jak to możliwe? Idealnym przykładem są flagowce niektórych producentów, gdzie wymiana wyświetlacza zazwyczaj jest droga, niekiedy nieopłacalna. Okazuje się, że są też przypadki, w których naprawa to sama przyjemność, ponieważ w jednej cenie dostajemy nie tylko wyświetlacz, ale również dodatkowe podzespoły, zupełnie za darmo. Świetnym i o dziwo zaskakującym przykładem w tym roku jest wygląd modułu wyświetlacza do telefonu Samsung Galaxy S21. Zobaczcie sami, co takiego zaoferował nam koreański producent w jednej cenie.

Wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy S21
Wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy S21 / fot.tkom.pl

Największą uwagę zwraca na siebie wewnętrzna strona części. Widzimy tam wiele ciekawych dodatków, które podrasują nam nieco naprawianego smartfona. Cały moduł wyświetlacza to ekran połączony z ramką. Takie połączenia są dość popularne na rynku. Stosują je również inni producenci i to niekoniecznie tylko w droższych smartfonach (zerknijcie na model Huawei P20 lite). W tym roku Samsung oprócz modułu wibracji dorzuca nam jeszcze przednią kamerkę do selfie oraz to, co klienta końcowego może nie tylko zdziwić, ale i ucieszyć – mowa oczywiście o baterii. Jest ona bezpośrednio podklejona do modułu i nie musimy jej dodatkowo montować. Wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy S21 w takiej kombinacji zmniejsza nam poziom trudności przy samodzielnej naprawie dając również dłuższe „życie smartfona”.

Informacja Samsung Service Plaza

Nie bez powodu producent umieścił tego typu elementy w module wyświetlacza modelu Galaxy S21. Odklejanie baterii lub podważanie modułu wibracji może skutkować ich uszkodzeniu. Ekrany do innych modeli nie zawsze posiadały takie elementy (mówimy tutaj o rynku pogwarancyjnym), co sprawiało wiele problemów przy samodzielnej rozbiórce smartfona z serii Galaxy S. Zupełnie inaczej wygląda proces naprawy w Autoryzowany Serwisie Samsung, gdzie sam producent wskazuje nam, że ekrany dla modeli Galaxy S i Note wymieniane są z bateriami oraz dodatkowymi podzespołami, zgodnie z katalogiem serwisowym dla danego modelu. Pamiętajmy, że wymiana samej baterii w serwisie producenta jest możliwa. To wszystko zależy bezpośrednio od sytuacji i potrzeby naprawy urządzenia.

Czy zakupu wyświetlacza do Samsunga Galaxy S21 jest opłacalny?

W momencie, kiedy musimy widać niemałe pieniądze w celu zakupu nowego wyświetlacza, a bywa tak przy drogich urządzeniach. Warto wszystko dokładnie policzyć i sprawdzić. Przy samodzielnej naprawie naszego Samsunga będziemy musieli liczyć się z wydatkiem rzędu około 810 zł za samą część. Do tego mogą dojść jeszcze koszty kuriera, więc powinniśmy policzyć około 820 lub 830 zł. Czy jest to dużo? Dla niektórych z pewnością tak jednak tutaj musimy pamiętać, że wymieniając wyświetlacz w telefonie Samsung Galaxy S21 w tej jednej cenie otrzymujemy oryginalną i co najważniejsze nową baterię. Spójrzmy na to w innym kontekście.

Wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy S21 / fot.sosav.com

W sytuacji, kiedy nasza stara bateria uległaby awarii to, mimo wszystko musielibyśmy udać się do serwisu producenta lub naprawę mógłby wykonać niezależny serwis telefonów Wrocław płacąc za część, co automatycznie zwiększa nam koszt naprawy w przypadku dodatkowej wymiany ekranu. Pamiętajmy, że bateria sama w sobie nie ulega z dnia na dzień awarii (chyba że ma wadę fabryczną – wtedy korzystamy z serwisu producenta), a wyświetlacz to część, która codziennie nastawiona jest na różne niebezpieczeństwa. Przy samodzielnej wymianie wyświetlacza do Samsunga Galaxy S21 zyskujemy podwójnie i to w jednej cenie bez konieczności dopłacania za wymianę tak zużywalnego akcesorium, jakim jest bateria. W naszej ocenie samodzielna wymiana wyświetlacza z baterią w tegorocznym flagowcu Samsunga jest bardzo opłacalna, w szczególności jeśli spojrzymy ile nasz smartfon kosztował w chwili zakupu.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S21
Wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy S21 / fot.sosav.com

Gdybyście jednak woleli skorzystać bezpośrednio ze wsparcia producenta, to jako ciekawostkę zdradzimy Wam informacje, że wymiana ekranu w telefonie Samsung Galaxy S8 kosztuje więcej niż wymiana w modelu Galaxy S21. Prawda, że zaskakujące? Powodem jest oczywiście ekran do S8 w stylu „Edge”. Mamy nadzieję, że ta informacja również pomoże Wam podjąć prawidłową decyzję w przypadku uszkodzenia wyświetlacza swojego Galaxy S21.