Samsung Galaxy Note 10+
Nie tak dawno pisaliśmy dla Was, jak włączyć smartfony z rodziny Note 10, a dziś przedstawimy Wam jak zresetować fabrycznie te urządzenia. Wydawać się to może proste, jednak musimy pamiętać, że telefony mają tylko przycisk włączania/wyłączania oraz regulacje głośności bez przycisku Bixby. Reset fabryczny dla telefonu Samsung Galaxy Note 10, jak i Note 10 Plus wygląda dokładnie tak samo, dlatego w obu przypadkach nie powinniście mieć problemów z wykonaniem poniższych czynności. Przejdźmy w takim razie do opisu.

 

Jak zresetować fabrycznie telefon Samsung Galaxy Note 10 Plus?

Działanie w tym przypadku wydaje się naprawdę proste. Pierwszą i chyba najpopularniejszą metodą jest oczywiście odnalezienie funkcji „resetowanie” w ustawieniach. Po latach przeróżnych aktualizacji systemowe wnętrze urządzenia się trochę zmieniło, wszystko to, czego potrzebujemy do resetu znajdziemy w zakładce „zarządzanie ogólne”. Po jej wybraniu możemy spokojnie odszukać główną opcję „resetowanie” – która oczywiście umożliwi nam oczyszczenie telefonu ze wszystkich danych przywracając mu tym samym pierwotny stan.

Właśnie taki obraz najczęściej spotykacie w swoich Samsungach. Warto pamiętać, że przez zresetowaniem powinniśmy „odłączyć” konta Google, ponieważ przy resecie fabrycznym możemy mieć później problem z blokadą FRP zakładaną bezpośrednio przez firmę Google dla bezpieczeństwa swoich użytkowników. Jeśli uda się już poprawnie wykonać reset, możemy ponownie przejść cały proces konfiguracji. Czas jednak spojrzeć jak dokładnie wygląda kolejna, nieco trudniejsza metoda resetowania fabrycznego w telefonie Samsung Galaxy Note 10+ i Galaxy Note 10.

 

Jak wykonać reset fabryczny w telefonie Samsung Galaxy Note 10 Plus?

Druga i ostatnia metoda usuwania wszystkich danych polega uruchomieniu ustawień serwisowych poprzez kombinacje klawiszy. To działanie nie jest trudne, wystarczy na wyłączonym telefonie przytrzymać równocześnie przyciski Volume Up oraz Power Off/On do momentu ukazania pierwszego napisu „Samsung Galaxy Note 10+”. Właśnie wtedy odpuszczamy przyciski i czekamy, aż telefon swobodnie przejdzie do dalszych czynności.

Samsung Galaxy Note 10+ Factory Reset

Po kilku chwilach powinniśmy zobaczyć powyższy obraz, który umożliwi nam przejście do pola „Wipe data/factory reset” – możemy je oczywiście wybrać używając do nawigacji przycisków głośności i potwierdzenia poprzez Power Off/On. Urządzenie zresetuje nam wszystkie dane fabrycznie. Po tym działaniu musimy jeszcze tylko uruchomić ponownie telefon korzystając z pola „Reboot system now”.

Samsung Galaxy Note 10+ reboot system now

Przy tej metodzie musimy pamiętać, że jeśli nie usuniemy wcześniej konta Google, a wykonamy reset właśnie poprzez kombinacje klawiszy, to z pewnością możemy spodziewać się blokady FRP. Jest to niemalże pewne, ponieważ sam telefon informuje nas o tym przy wyborze resetu fabrycznego (czerwony napis na powyższym zdjęciu). Tego typu reset fabryczny jest w stanie naprawić telefon pod różnymi względami, jednak pamiętajmy, że to ostateczność, a przed każdym takim działaniem należy wykonać kopię zapasową.