Resetowanie telefonów w dobie elektroniki to dość częste działanie. Niemalże każdy użytkownik i właściciel swojego smartfona powinien wiedzieć jak zresetować swój telefon do ustawień fabrycznych, co może się przydać w najmniej spodziewanej sytuacji. Reset fabryczny można wykonać na dwa sposoby, poprzez ustawienia wewnątrz telefonu oraz korzystając z przycisków znajdujących się w urządzeniu (Hard Reset). Zobaczmy jak wykonać reset fabryczny w telefonie Samsung Galaxy S10+ / S10 / S10e. 

 

Korzystając z pierwszej metody nie będziemy musieli zbyt dużo nakombinować. Wystarczy nam działający telefon. W modelu Samsung Galaxy S10+ funkcję przywracania ustawień fabrycznych znajdziemy w ustawieniach, a dokładnie w zakładce zarządzanie ogólne. Pamiętajmy, że zanim wykonamy reset fabryczny, warto wykonać kopie zapasową (korzystając z Google lub konta Samsung), która ułatwi nam później odświeżenie naszych danych. Po przejściu w zakładkę zarządzenie ogólne (znajdującą się w ustawieniach) klikamy w pole resetowanie, tam znajdziemy możliwość zresetowania naszego Samsunga Galaxy S10+.

Usuwanie konta Google / fot.technologiczna.pl

W tym miejscu również musicie pamiętać, że dobrze jest wcześniej usunąć konto Google. Gdyby już odłączymy nasze konto Google, czas przejść do przywrócenia ustawień fabrycznych w telefonie. W polu resetowanie zostanie nam już tylko wybrać opcje „Ustawienia fabryczne”, co usunie nam wszystkie dane z naszego urządzenia. Smartfon w przypadku blokad (np. pin lub hasła) poprosi nas przed usunięciem o odblokowanie telefonu, w celu autoryzacji resetu przez właściciela.

Zdarza się jednak, że sytuacja zmusza nas do wykonania tzw.hard resetu. Ta czynność jest troszkę trudniejsza, ponieważ tutaj będziemy musieli skorzystać z kombinacji różnych przycisków. W przypadku rodziny S10 będą to: przycisk power, volum up oraz przycisk Bixby.

Hard Reset Samsung Galaxy S10+ / fot.samsung.com

Wszystkie przytrzymujemy jednocześnie na wyłączonym telefonie, aż do momentu wyświetlenia się poniższego obrazu. Korzystając z przycisków volume up i volume down przechodzimy do pola „Wipe data/factory reset” potwierdzając je przyciskiem Power. Telefon zresetuje dane, po czym później należy uruchomić telefon ponownie korzystając z pola „Reboot system now”. Tak przeprowadzona czynność pozwoli nam usunąć wszystkie dane z naszego urządzenia.

 

Factory Reset Samsung Galaxy S10+

Właśnie tak wygląda resetowanie telefonów Samsung, z rodziny Galaxy S10. Pamiętajcie, że korzystając z opcji hard resetu na Waszych telefonach pojawi się blokada konta Google. A jak Wy przywracacie ustawienia fabryczne w swoich telefonach? Dajcie znać w komentarzach.