Samsung Galaxy S10+ / fot.samsung.com

Włączenie i wyłączenie przeróżnych funkcji może być trudne. Co gorsza, nie wszystkie tego typu rozwiązania są opisane w instrukcji obsługi. Jednym z takich przypadków jest wyłączenie automatycznego obracania się funkcji Always On Display w telefonie Samsung Galaxy S10+.

 

Do włączenia się automatycznego obracania najczęściej dochodzi zupełnym przypadkiem, właśnie dlatego warto wiedzieć jak radzić sobie w takich sytuacjach. Zanim jednak powiemy jak włączyć i wyłączyć tryb stworzony przez Samsunga, przybliżmy naszym czytelnikom działanie Always On Display. Ta popularna funkcja umożliwia nam pozostawienie aktywnego zegara przez cały czas na wyświetlaczu. Oczywiście jak na każdy tryb przystało, możemy korzystając z ustawień zarządzać nim wedle naszych preferencji. To tyle, jeśli chodzi o samo działanie funkcji, czas przejść do sedna pokazując Wam jak włączy i wyłączyć automatyczne obracanie zegara Always On Display.

Automatyczne obracanie funkcji Always On Display / fot.naprawatelefonu.eu

Potrzebujemy do tego urządzenia z włączoną funkcją. Następnie wystarczy dwukrotnie kliknąć zegar, co otworzy nam pewne możliwości funkcji. Tuż pod zegarem znajdziemy kółeczko umożliwiające wyłączenie lub włączenie automatycznego obracania zegara w funkcji Always On Display (ikonka obok „A”). Wystarczy ją dotknąć, a nasz zegar nie będzie się obracać w niechciany przez nas sposób. Jak widzicie tego typu przełączenie funkcji może nastąpić przez zwykły przypadek (np. przytrzymując telefon w pozycji zegara), co może zdarzyć się każdemu. Zmiana pozycji zegara potrafi być uciążliwa, w szczególności dla kogoś, kto przez kilka serii smartfonów z rodziny Galaxy S nie włączał tryby automatycznego obracania zegara w funkcji Always On Display. Czy spotkaliście się już z takim rozwiązaniem w Waszych Samsungach? Dajcie znać w komentarzach.