Samsung Galaxy Note 10+

Tytułowa informacja wydawać się można banalna. Jednak po pierwszym kontakcie ze smartfonem Note 10 i Note 10 Plus wielu z Was może zdać sobie sprawę, że nie wie jak wyłączyć własnego smartfona.

 

Wyłączanie telefonu Samsung Galaxy Note 10

Najnowsze dziecko Samsunga jest dość ubogim smartfonem, jeśli chodzi o przyciski fizyczne. Producent oferuje nam jedynie przycisk głośności +/- oraz przycisk…no właśnie tutaj powstaje pytanie do czego. Nasza redakcja określa go uniwersalnym. Dzięki niemu możemy nie tylko wybudzić telefon, zatwierdzić coś w menu, ale również włączyć Bixby (prawdę mówiąc nie wiadomo po co, skoro asystent nie zna języka polskiego). O dziwo właśnie ten jedyny przycisk nie pomoże nam przy wyłączeniu naszego Samsung Galaxy Note 10 bez konfiguracji. Zobaczcie jak możemy to zrobić. Jedną z pierwszych metod jest przytrzymanie przed dłuższą chwilę naszego uniwersalnego przycisku oraz przycisku głośności „-” (Volume down). Ta kombinacja otworzy nam menu, do którego z pewnością wielu z Was już zdążyło się przyzwyczaić próbując wyłączyć swojego smartfona.

Samsung Galaxy Note 10+ boczne przyciski / fot.naprawatelefonu.eu

Już po wejściu w klasyczne menu, od razu będziemy mogli dokonać odpowiednich ustawień (na przyszłość). Opiszemy to jednak w drugiej części artykułu, abyście sami mogli podjąć decyzje, która metoda wyłączania Samsunga Galaxy Note 10 lub Galaxy Note 10+ jest dla Was najlepsza.

 

Wyłączanie telefonu Samsung Galaxy Note 10 Plus 

Istnieje również druga metoda na wyłączanie smartfonów z rodziny Note 10. Jest ona prostsza i według naszej redakcji korzystając z tak drogich telefonów powinniśmy wykonać ją od razu po skonfigurowaniu wszystkich ustawień oraz funkcji.

Zaczynamy od włączenia ekranu (wybudzenia go). Przesuwając palcem od góry możemy otworzyć belkę z funkcjami (np. latarką). Znajdziemy tak pewną ikonkę (piktogram) znaną z globalnego oznaczenia jako znak włączenia i wyłączenia. Wybierając ikonę nasz ekran przeskoczy do klasycznego menu wyłączania telefonu. Jeśli na tym etapie chcemy, aby nasz telefon Samsung Galaxy Note 10+ można było wyłączyć przy pomocy przycisku Power OFF, wystarczy wybrać „ustawienia klawisza bocznego”. W tej magicznej zakładce znajdziemy różne opcje, nas jednak będzie interesowała „naciśnij i przytrzymaj” – gdzie możemy wybrać menu wyłączania. Od teraz nasze urządzenie wyłączy się prawidłowo po przytrzymaniu przycisku Power.