Huawei P8 Lite

Samodzielna naprawa każdego smartfona to duże ryzyko. Demontaż telefonu może wydawać się prosty, a w rzeczywistości to co najprostsze może być najtrudniejsze. W dzisiejszym poradniku serwisowym nasza redakcja zaprezentuje Wam jak zdemontować pokrywę baterii w telefonie Huawei P8 lite, który w Polsce sprzedał się w ilości ponad 1,5 mln sztuk. Zdjęcia do dzisiejszego poradnika dostarczyła nam firma Smart Serwis 24.

 

Kostka do gitary i już

Głównym narzędziem naprawczym w tym przypadku będzie kostka do gitary lub inny otwierak serwisowy. Model P8 lite to „skromne, a zarazem huczne początki Huawei”. Średnio budżetowy telefon przyciąga nie tylko specyfikacją, ale również prostą konstrukcją umożliwiającą nam dość łatwe rozłożenie telefonu w domowych warunkach. W celu demontażu pokrywy w pierwszej kolejności szukamy szczeliny między pokrywą, a ramką telefonu. Gdy tylko znajdziemy odpowiednie miejsce próbujemy delikatnie wysunąć kostkę lub cienki otwierak serwisowy, aby stopniowo podważać pokrywę przymocowaną na zaczepy. Podnoszenie pokrywy będzie powoli wypinać zaczepy, aż do całkowitego demontażu.

Demontaż pokrywy baterii w telefonie Huawei P8 Lite / fot.ss24h.pl

Zaczepów w urządzeniu jest sporo, a dodatkowym utrudnieniem są dwustronne tasiemki umieszczone punktowo w telefonie Huawei P8 lite. Starajmy się pokrywę wypinać stopniowo, bez pospiechu. Cały demontaż może wydawać się bardzo prosty, jednak pamiętajmy, że to, co najprostsze niekiedy jest najtrudniejsze.

Zdemontowana pokrywa baterii telefonu Huawei P8 lite / fot.ss24h.pl

Dla doświadczonych techników takie naprawy nie powinny sprawić problemów, jednak trzeba zawsze mieć się na baczności, aby nie popełnić błędu.

Pokrywa baterii Huawei P8 Lite / fot.naprawatelefonu.eu

Nowe klapki koszt około 50 zł. Zdradzimy Wam, że do tej naprawy jedynym kosztem będzie zamówienie samej klapki, gdyż demontaż pokrywy możemy wykonać każdym innym plastikowym narzędziem. Wskazane są jednak otwieraki GSM. Montaż nowej pokrywy wykonujemy w odwrotnej kolejności do demontażu. Po zdjęciu foli ochronnej zabezpieczającej klej, wystarczy po prostu wcisnąć klapkę z każdej strony słysząc charakterystyczne „klik”. Tę czynność wykonujemy do momentu wsunięcia się każdego zaczepu. Wszystkie czynności w przedstawionym poradniku wykonujecie na własną odpowiedzialność. W razie pytań zapraszamy do komentarzy.