Oddzielenie starej pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A5 2016

Szklane pokrywy baterii to dodatkowe niebezpieczeństwo dla każdego smartfona. Od teraz nasz telefon narażony jest na podwójne uszkodzenie, a co za tym idzie większe koszty wymiany uszkodzonych elementów. Dziś zaprezentujemy jak wymienić szklaną klapkę baterii w telefonie Samsung Galaxy A5 2016 o kodowej nazwie A510.

 

Do dzisiejszej naprawy będziemy potrzebować przyssawki do szkła,cienkiego openera, nowej klapki, suszarki do włosów lub opalarki. Dzisiejsza naprawa nie powinna Wam sprawić wiele problemów, gdyż nie musimy rozkładać całego telefonu. Pamiętajmy o rękawiczkach, które znacznie ułatwiają rozbiórki telefonów. Za zdjęcia do dzisiejszego poradnika dziękujemy firmie SmartSerwis24.

 

Wymiana klapki baterii w telefonie Samsung Galaxy A5 2016

Rozpoczęcie naprawy popularnej A5 z roku 2016 wymaga podgrzania pokrywy baterii, która dość dobrze jest sklejona. Ciepło z suszarki rozprowadzamy równomiernie po całej pokrywie, której klej znajduje się nie tylko na ramkach. Gdy już rozgrzejemy klapkę, to czas użyć przyssawki, którą lekko unosimy pokrywę. Powstała szczelina umożliwia nam wsunięcie cienkiego openera pod pokrywę, który idealnie nadaje się do dalszego demontażu.

 

Podgrzewanie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A5 2016 2018

 

Jak możecie zobaczyć technik firmy SmartSerwis24 zaczyna sukcesywnie przesuwać otwierak delikatnie odcinając klej na ramce telefonu.

 

Podważanie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A5 2016

 

Podczas separacji pokrywy może zajść podgrzania miejsca, w którym klej trzyma mocniej. Możecie śmiało i bez wahania użyć ponownie suszarki lub opalarki, którą w ten sposób rozmiękcza się klej. Czynność wykonujemy aż do momentu całkowitego demontażu klapki baterii smartfona Samsung Galaxy A5 2016.

 

Oddzielenie starej pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A5 2016

 

Takie działania pozwolą nam swobodnie zdemontować pokrywę baterii. Warto zwrócić uwagę na sposób montażu kleju z fabryki Samsung. Klapka baterii w tym przypadku została dość dobrze rozgrzana, ponieważ udało się ją zdemontować ze starym klejem w stanie nienaruszonym. Nie pozostało nam nic innego jak tylko wyczyścić ramkę korpusu i założyć nową pokrywę.

 

Zakładanie nowej pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A5 2016

 

W przypadku nowych pokrywy (oczywiście nie zawsze) najczęściej są one pokryte już gotowymi stickerami kleju, co umożliwia nam w dość łatwy sposób zamontowanie nowej pokrywy. I na tym kończy się nasza dzisiejsza naprawa, która jak widzicie do najtrudniejszych i co najważniejsze najdłuższych nie należy.