Oddzielnie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 8

Szklane klapki/pokrywy baterii to drugi najczęściej pękający elementy w telefonie. Upadek na ziemię praktycznie każdego smartfona prawie zawsze wiąże się z kosztami ze strony klienta wymiany takiego szklanego elementu.

 

Na szczęście zdarza się, że wymiana pokrywy na rynku pogwarancyjnym jest tańszym rozwiązaniem niż w serwisie producenta. Oczywiście nie zawsze, ale warto próbować. Jednym z takich rozwiązań jest samodzielna wymiana uszkodzonych elementów. Nasza redakcja zaprezentuje dziś jak wymienić/zdemontować pokrywę baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 8. Za dostarczenie zdjęć dziękujemy firmie SmartSerwis24.

Podgrzewanie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 8

W pierwszej kolejności powinniśmy przygotować kilka narzędzi serwisowych, bez których nie uda się nam otworzyć każdej szklanej pokrywy baterii. Do zestawu takich narzędzi należy opalarka/suszarka, przyssawka do szyby oraz bardzo cienki opener. Podgrzewanie klapki baterii przy pomocy suszarki może być trudniejszym działaniem, ale jest to możliwe. Całą pokrywę starajmy się podgrzewać równomiernie, co spowoduje zmiękczenie kleju.

Podnoszenie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 8

Kolejnym działaniem jest użycie przyssawki do szyby, którą możemy delikatnie podnieść pokrywę. Umożliwi nam to wsunięcie kostki serwisowej lub cienkiego openera.

Przesuwanie openera wzdłuż ramek w telefonie Samsung Galaxy Note 8

Po wsunięciu plastikowego otwieraka kolejnym etapem naprawy będzie stopniowe przesuwanie narzędzia wzdłuż ramek. Spowoduje to lekkie odcinanie pokrywy od kleju, który albo zostanie na ramce lub na pokrywie baterii. Czynność wykonujemy do momentu, kiedy poczujemy, że cała klapka będzie odchodzić od korpusu urządzenia.

Podnoszenie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 8

Pamiętajmy, aby nie ciągnąc całej pokrywy, gdyż jest ona połączona taśmą i konektorem łączącym czytnik linii papilarnych z płytą główną. Dlatego starajmy się klapkę delikatnie odgiąć (od lewej do prawej strony) bez niepotrzebnego szarpania.

Odłączanie czytnika linii papilarnych w telefonie Samsung Galaxy Note 8

Do odłączenia taśmy z konektorem starajmy się użyć płaskiego narzędzia np. śrubokręta z płaskim zakończeniem. Po odpięciu czytnika całą klapkę Samsunga Galaxy Note 8 możemy swobodnie oddzielić.

Oddzielnie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 8

Jak widzicie cały klej w tym przypadku został na starej pokrywie. Takie sytuacje się zdarzają, jest to kwestia podgrzania klapki oraz sukcesywnego oddzielania jej openerem od korpusu telefonu Samsung Galaxy Note 8. W taki o to sposób zdemontowaliśmy pokrywę baterii. Możemy ją wymienić lub zamontować nową. Pamiętajmy, że przy wymianie, nowa pokrywa nie będzie posiadać czytnika linii papilarnych. Należy go wypchnąć palcem (jest podklejony) ze starej klapki i zamontować na nowej pokrywie.

Montowanie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 8

W naszym przypadku prezentujemy zdemontowanie pokrywy, która nie jest uszkodzona. Po ponownym podgrzaniu starego kleju klapkę można zespolić z całością podłączając jednocześnie czytnik linii papilarnych. Na tym kończymy naszą dzisiejszą prezentację wymiany klapki baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 8. W razie problemów lub pytań piszcie w komentarzach, a spróbujemy Wam pomóc. Pamiętajcie, że prezentowane powyżej czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność.