Ostatnio na rynku serwisów komórkowych wiele się mówi o procesie nieautoryzowanych napraw dla iPhone 13. Wymiana wyświetlacza w takich urządzenia powoduje problemy z działaniem funkcji Face ID, która jest dość popularnym interesującym i popularnym ułatwieniem dla użytkowników. Na całe szczęście znany zagraniczny portal znalazł możliwość naprawy błędu dla Face ID. Na czym polega ten proces? 

 

Na wstępie należy zwrócić, że sposób znaleziony przez portal Rewa jest bardzo ryzykowny i wymaga przede wszystkim umiejętności oraz dobrego sprzętu naprawczego. Według specjalistów z Rewa Technology zapamiętany obraz z funkcji Face ID znajduje się na jednym z układów scalonych (chip), który można oddzielić od starego ekranu i umieścić na nowym, co powinno rozwiązać problem z niedziałającym Face ID po wymianie wyświetlacza.

Na filmie widzimy, że zanim zaczniemy podgrzewanie układu scalonego powinniśmy dokładnie przygotować (zabezpieczyć) ekran. Nie powinno to nikogo dziwić, przy procesie podgrzewania opalarką z cienkim wykończeniem na końcu musimy do 300 stopni Celcjusza. Oprócz opalarki drugim ważnym elementem będzie pasta lutownicza oraz specjalny płyn do czyszczenia. Proces ten wykonujemy już po demontażu układu na samym elemencie przygotowując go tym samym do ponownego montażu w nowym ekranie. Dobrze wyczyszczony chip pozwoli na prawidłowe uformowanie kulek lutu. Pozwoli nam to ponownie zamontować chip w nowym wyświetlaczu. Sam proces wydaje się prosty, ale w rzeczywistości jest bardzo ryzykowny i lepiej nie podejmować się samodzielnej naprawy.

Nie każdy upadek smartfona to uszkodzony mechanicznie wyświetlacz

Usługa wymiany ekranu bardzo to w zasadzie ostateczności. Zawsze warto po upadku smartfona sprawdzić, czy ekran jest cały. Również dobrze zamiast wymiany całego modułu, wystarczyć może tylko wymiana szybki iPhone 13 umożliwiająca nam zachowanie oryginalnego ekranu. Przy tego typu usłudze nie potwierdzono problemów z Face ID.

iPhone 13 Pro / fot.apple.com

Proces wymiany układu scalonego jak i samej szybki to bardzo skomplikowane i zaawansowane działania. Nie da się ukryć, że na tego typu usługi trzeba być pewnym ich wykonania. Uszkodzenie chipa lub wyświetlacza może nas drogo kosztować, a często to, co znajduje się w telefonie jest droższe od pieniędzy. W dalszym ciągu wypatrujemy również innych możliwości naprawy niedziałającej usługi Face ID. Ktoś wie, może Apple pójdzie po rozum do głowy i jednak zmieni się nieco podejście w tej sprawie samego producenta, który jeszcze nie zajął się sprawą.