Samsung Galaxy Note 8 / fot.samsung.com

Wykonywanie resetu fabrycznego do najprzyjemniejszych czynności nie należy. Niestety raz na jakiś czas wypadałoby oczyścić telefon, co przyspieszy go jednocześnie usuwając niektóre bieżące problemy. Z biegiem „lat” wiele smartfonów cały czas się zmienia. Przykładem może być cała rodzina modeli Note, które tak samo, jak flagowe telefony zostały pozbawione fizycznego przycisku home. Dziś pokażemy Wam jak można wykonać reset fabryczny telefonu Samsung Galaxy Note 8 używając jedynie kombinacji klawiszy.

 

Zacznijmy od tego, że nasz poradnik ma na celu zobrazowanie wszystkim czytelnikom możliwości wykonania resetu bez konieczności używania ustawień telefonu. Taka metoda przydaje się niekiedy w sytuacjach „niestandardowych” kiedy np. telefon nie chce się prawidłowo uruchomić lub pojawiają się jakieś błędy uniemożliwiające poprawne załadowanie systemu Android. Wykonanie hard resetu w telefonie Samsung Galaxy Note 8 poprzez kombinacje klawiszy jest prostsze niż myślicie. Wystarczy, że wyłączymy telefon, a następnie przytrzymamy przycisk „power, volume up oraz Bixby” w jednym czasie. Trzymamy tak długo, aż na naszym telefonie pojawi się niebieskie tło z robocikiem Androida. Odczekujemy kilka chwil czekając na dalszą reakcje systemu (nie musimy już nic wciskać), gdzie w następnym kroku zostajemy przeniesieni do kolejnego okna, z którego możemy „zarządzać” telefonem.

Znajdziemy tam kilka poleceń systemowych, jednak nas interesuje „Wipe data/factory reset” co po polsku znaczy wymaż / przywróć ustawienia fabryczne. Aby wybrać odpowiednie polecenie używamy do tego przycisków głośności (dół – volume down / góra / volume up) sterując nimi po całym menu. Gdy już wybierzemy odpowiednią pozycję, w następnym kroku wybieramy przycisk „power” służący nam tutaj za potwierdzenie komendy.

Nasz telefon automatycznie wykona kilka komend na ekranie, po czym ponownie przeniesie nas do głównego menu, gdzie wystarczy już tylko wybrać pozycje „reboot system now” co ponownie uruchomi nasz telefon już z wykonanym resetem fabrycznym. Dalsze działanie to już tylko restart systemu do ponownego wyboru języka. Działanie niemalże wszystkich telefonów Samsung wygląda podobnie.