Apple nie należy do firmy produkujący tani sprzęt. Producent znany jest z tego, że ceni wysoką jakość. Tak drogie urządzenia nie mogą być obsługiwane bez serwisu producenta. Czemu to takie dziwne? Są marki, które w swoim portfolio mają produkty obsługiwane bez wsparcia serwisu gwaranta.

Obsługa serwisowa w przypadku marki Apple zawsze odbywała się w serwisie. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj sprzętu. W każdym przypadku takim jak: iPhone, iPod, iPad, iMac, MacBook, Apple Watch możemy swobodnie wysłać do wszystkich serwisów Apple posiadających autoryzacje producenta. Musimy jednak wspomnieć, że w zależności od takiego punktu proces napraw sprzętu może się wyróżniać. Działania są podyktowane rodzajem autoryzacji udzielonej przez samego producenta.

Sposoby napraw wybranego sprzętu Apple

Przeważająca część produktów amerykańskiego giganta jest najczęściej wymieniana. Nie jest to regułą, ale to Apple stopniowo stara się wprowadzać drobne naprawy mechaniczne. Dotyczą one głównych lub ważniejszych podzespołów. Mówimy tutaj głównie o wyświetlaczach, płytach głównych, dysku, bateriach lub gładziku od MacBooka. W przypadku poważniejszych uszkodzeń wymagających wymiany całego urządzenia serwis Apple wymienia całe urządzenie. Co ciekawe, jeśli chodzi o produkty Apple są one najczęściej odnawiane. Każdy, kto korzystał z usług serwisów gwaranta zdaje sobie sprawę, że obsługa z jednej strony jest przyjemna, ale występują też „niespodzianki” utrudniające życie różnym klientom.

Nie tylko działanie Apple jest brane pod uwagę. Coraz częściej klienci korzystają z serwisów pogwarancyjnych, gdzie naprawa Apple Warszawa daje klientom więcej możliwości niż można wie tego się spodziewać. Dotyczy to napraw płyty głównych lub nawet wymiany kostek pamięci. Naprawy w takich punktach są nie tylko zaskakujące, ale również i skomplikowane. Przykładem może być między innymi wymiana urwanej taśmy wyświetlacza. Takie działania oczywiście nie spotkają się z aprobatą samego producenta, ale w końcu mamy wolny rynek.

Dlaczego Apple nie sprawdza sprzętu za pośrednictwem dystrybutorów?

Odpowiedź jest zbyt prosta. Marka jest na tyle renomowana, że nie może pozwolić sobie na ewentualne i niepotrzebne wpadki. Co więcej – testowanie sprzętu przez dystrybutora może wiązać się z brakiem możliwości wyszukania usterki. W takim przypadku skierowanie urządzenia do wymiany wiązałoby się z niepotrzebnymi kosztami, w szczególności tak drogich produktów, jakimi są np. iPhone’y.