Firma Apple nie ułatwia napraw swoich urządzeń, z roku na rok jest coraz trudniej. Wymiana szybki iPhone 13 wymaga specjalistycznych serwisów i wyszkolonych fachowców. Zazwyczaj smartfon po upadku wymaga wymiany wyświetlacza, jednak jeśli chcesz nadal mieć Face ID, musisz udać się do autoryzowanego serwisu Apple lub osób, które znają się na rzeczy i mają pewną rękę do takich napraw. Jaki jest koszt wymiany szybki lub wyświetlacza?

Autoryzowany serwis Apple, czy zwykły salon? – Porównanie!

Podstawowa usługa wymiany ekranu w iPhone 13 to 1309 zł. Nic dziwnego, że użytkownicy starają się szukać tańszych alternatyw. Większość ludzi uważa, że wymiana ekranu w nieautoryzowanych serwisach wiąże się z utratą funkcjonalności, czyli np. Face ID. Nie do końca, ponieważ jest wykonalne, ale tylko przez doświadczonych fachowców, którzy „zjedli zęby” na nowoczesnych urządzenia.

Cennik napraw pogwarancyjny iPhone 13 / fot.support.apple.com

Wymaga to przelutowania mikroprocesora z uszkodzonego ekranu do nowego, warto tutaj dodać, że jest on wielkości ziarenka ryżu. W serwisie Apple wygląda to inaczej, ponieważ pracownicy mają dostarczone oprogramowanie przez giganta na rynku smartfonów, jednym kliknięciem przeprogramowują moduł bez żadnego lutowania, nie muszą po prostu na nic uważać. Jednak, jak każdy wie cena dla klientów jest kluczowa i wymiana szybki iPhone 13 może nieco tańsza niż w zwykłych serwisach. Nie będą to znaczące różnice, ale mimo wszystko warto skorzystać. Jaki jest wasze zdanie na ten temat? Naprawiacie swoje urządzenie w autoryzowanych serwisach, czy może wybieracie te, które dostępne są aktualnie na rynku?