Kiedy możemy wymienić szybkę w telefonach iPhone?

0
48

Odpowiedz na tytułowe pytanie powinna wydawać się dość prosta, ponieważ zasada wymiana szybki w telefonach iPhone jest dokładne taka sama, jak w przypadku urządzeń na Androidzie.

 

Wszystko rozchodzi się o sprawny ekran, bez defektów po ewentualnym uszkodzeniu. Nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić, czy ekran po upadku nie jest uszkodzony. Zdarzają się przypadki, w których to specjaliści z serwisu muszą najpierw obejrzeć nasz telefon zanim wycenią naprawę. Na szczęście tego typu weryfikacja nie wymaga rozkładania telefonu przed taką wyceną i można to zrobić od ręki na miejscu. Wystarczy, że z uszkodzonym smartfonem iPhone udamy się do pierwszego lepszego serwisu telefonów, a tam dowiemy się ile dokładnie może kosztować wymiana szybki, zamiast całego modułu z wyświetlaczem. Różnica w kosztach często jest bardzo korzystna.

Proces wymiany szybki wymaga cierpliwości 

Przy każdej naprawie telefonu nie możemy się spieszyć. Wszystkie czynności wymagają od nas uwagi, ponieważ mamy do czynienia z drobną elektroniką, którą można niechcący uszkodzić. Proces wymiany szybki w telefonach iPhone jest przede wszystkim delikatny, ponieważ musimy delikatnie odciąć szybkę (digitizer) od ekranu. Pisząc słowo odciąć mamy na myśli separator oraz korzystanie z drut molibdenowego.

Testowanie wyświetlacza w telefonie iPhone 6 / fot.Gsmok.pl

Czynność odcinania jest niezwykle ważna, ponieważ musimy uważać na delikatny wyświetlacz, który w żaden sposób nie może być uszkodzony, odbarwiony. Pracownicy wielu serwisów wiedzą o tym, dlatego często telefon jest sprawdzany pod kątem kodów serwisowych w celu weryfikacji poprawnego działania ekranu.

 

Wymiana szybki iPhone tylko w serwisach pogwarancyjnych

Tego typu naprawy nie są wykonywane w serwisach producenta. Mało tego, firma Apple bardzo srogo patrzy na takie usługi zwiększając cenę napraw odplatnych (wymian urządzeń na nowe) dla takich urządzeń.

Dla producenta taka naprawa to przede wszystkim nieoryginalne części oraz ingerencja osób trzecich, co pod żadnym pozorem nie jest dopuszczalne. Dlatego wymiana szybki iPhone dostępna jest tylko w serwisach prywatnych przedsiębiorców bez autoryzacji gwaranta. Doświadczenie pokazuje, że wiele osób jest zainteresowana takim procesem naprawy, w szczególności kiedy telefon kosztuje około 3 tysięcy, a wymiana szybki niecałe 500-700 zł. Wybór wydaję się być oczywisty, ale często postanawiamy korzystać z urządzenia mimo pękniętej szybki, która kwalifikuje się do wymiany zamiast całego ekranu.