Odłączanie skanera tęczówki w telefonie Samsung Galaxy Note 8

Zagadnienia serwisowe często potrafią zaskoczyć. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, jak należy rozumieć określenia opisane na raportach z serwisu producenta. Są jednak pojęcia, których używają też sprzedawcy informując tym samym klienta co dokładnie dzieje się z jego telefonem.

 

Naprawy to najczęstsze rozwiązania umożliwiające zakończenie reklamacji klienta. Zdarza się jednak, że ciągłe naprawianie telefonu nie rozwiązuje problemów, a usterki w dalszym ciągu występują. Zadaniem serwisu każdego producenta jest doprowadzenie telefonu do stanu używalności. Niestety nie zawsze wymiana części rozwiązuje ten problem, a ciągłe naprawianie rzeczy, której klient potrzebuje również nie ma sensu. W takich sytuacjach możemy mówić o nienaprawialności telefonu. Jest to znak nie tylko dla klienta, ale również i producenta czy sprzedawcy, że telefon należy wymienić na nowy lub wystawić specjalnej oświadczenie umożliwiające wymiany telefonu bezpośrednio o sprzedawcy.

Ilość napraw telefonów w takim przypadku ma znaczenie. Dla samego producenta wymiany części to znacznie mniejszy koszt niż wymiana całego telefonu. Właśnie dlatego wielu klientów, którzy reklamują swoje urządzenia oprócz pudełka do telefonu, akcesoriów posiadają sporą ilość przeróżnych raportów serwisowych informujących o sposobie zakończenia naprawy. Prawdę powiedziawszy usunięcie wady poprzez naprawę mimo wystawionego dokumentu (jak wyżej) jest ciągle możliwe. Naprawa mechaniczna zawsze jest możliwa, może ona w zupełności rozwiązać problem. Wymiana telefonu lub upoważnienie do wymiany to forma pewnego rodzaju zadowolenia klienta. Oczywiście tego typu rozwiązania producent może zastosować też w sytuacji braku części. Należy również zaznaczyć, że wielu producentów stosuje dziś formę zatrzymywania produktów w serwisie oraz zwrotu do klienta samego dokumentu, który jest pewnego rodzaju pokwitowaniem urządzenia.