Uszkodzony wyświetlacz w telefonie iPhone 8 / fot.EverythingApplePro

Nieodłącznym punktem sprzedaży urządzeń jest obsługa posprzedażna dla wszystkich dostępnych produktów. Firma Apple zdaje sobie z tego sprawę zapewniając swoim klientom znaczącą ilość gwarancyjnych punktów serwisowych. Co ciekawe Apple ma więcej serwisów w Polsce niż inne marki. Dotyczy to nie tylko Warszawy, ale również innych miast.

Patrząc na Apple co prawda nie widzimy zbyt dużej konkurencji w segmencie serwisowymi. Niektórzy producenci mają kilka serwisów lub tylko jeden centralny obsługujący całą Polskę. W przypadku Apple wiele punktów serwisowych to również wyłączni dystrybutorzy. Jest to dość ważna informacja, ponieważ takie firmy wcale nie mają tylko jednego punktu serwisowego co dodatkowo rozszerza sieć serwisową marki Apple.

Ilość gwarancyjnych serwisów Apple zapewnia wysoką jakość obsługi

Zasługą takich działań w znaczącej większości jest sposób kończenia zgłoszeń serwisowych. Zgodnie z polityką Apple telefony iPhone w znacznej ilości rekalamcji są po prostu wymieniane. Można powiedzieć, że właśnie tego oczekują klienci, a Apple zapewniając im takie zakończenie naprawy realizuje ich roszczenie, nawet jeśli żądaniem nie jest wymiana urządzenia.

Obserwując ilość serwisów dostępnych w Polsce widzimy, że dzielą się one na małe punkty mające autoryzacje (niekoniecznie tylko Apple) oraz duże centralne serwisy skupiające się tylko amerykańskiej marce. W każdym przypadku obsługa stoi na wysokim poziomie, ponieważ standardy obsługi narzucone zostały przez samego producenta.

Pogwarancyjnych serwisów telefonów jest jeszcze więcej

Powodem tak dużego zainteresowania usługami serwisowymi dla sprzętu Apple jest oczywiście cena napraw względem możliwość i czasu napraw. Do tego na przełomie czasu dochodzą coraz to nowsze usługi, których nie świadczy serwis gwarancyjny. Im bardziej rośnie popularność producenta, tym więcej serwisów gwarancyjny oraz pogwarancyjnych powstaje w całej Polsce.

Weryfikacja ilości pogwarancyjnych serwisów jest dość prosta. Wystarczy porównać to na przykładzie stolicy, gdzie punktów naprawy jest praktycznie najwięcej. Jak można to sprawdzić? Wystarczy wpisać w przeglądarkę Google odpowiednią frazę np. serwis Apple Warszawa w celu zweryfikowania ilości dostępnych punktów zajmujących się naprawami pogwarancyjnymi oraz gwarancyjnymi.