Samsung Galaxy A10 zestaw / fot.naprawatelefonu.eu

Producenci dwoją się i troją, aby poprawić swoje wyniki sprzedażowe. Każda marka ma swoje własne pomysły na zdobycie klienta. Koreański gigant prezentując światu model Samsung Galaxy A10 pokazuje, że darmowe dodatki w postaci 32 GB karty pamięci nie są przeżytkiem, a jedynie ukłonem w stronę klientów. 

 

Karta pamięci to w dzisiejszych czasach rzadki dodatek zestawów sprzedażowych przeróżnych smartfonów. Producenci niechętnie dorzucają takie gify, gdyż mogą je dodatkowo sprzedać. Po za tym warto zwrócić uwagę, że większość telefonów wypuszczanych na rynek posiada pamięć wewnętrzną, której nawet przy zapleczu systemowym „przeciętny Kowalski” nie jest w stanie zapełnić z dnia na dzień kontrolując swoje poczynania oraz zapisy.

Oprócz tego wielu z nas być może korzysta z różnych chmur (np.DropBox), które dodatkowo dają nam możliwości odkładania naszej rozrywki, pracy czy też „życia fotograficznego”. Samsung postanowił jednak złamać trochę ten stereotyp wypuszczając model Samsung Galaxy A10, który wraz z całym zestawem jest wyposażony w 32 GB kartę pamięci firmy ScanDisk. Ten miły darmowy dodatek to często karta przetargowa zachęcająca do zakupu. Większość pomyślałaby, że skoro sprzedawca proponuje lub operator daje taki telefon za 1 zł, to z pewnością można się tam spodziewać ładowarki, kabla usb oraz słuchawek, a tu proszę – Samsung postanowił dorzucić nam jeszcze oddzielnie 32 GB kartę pamięci.

Dlaczego w telefonie Samsung Galaxy A10 znajduje się karta pamięci?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Wystarczy spojrzeć na cenę smartfona, aby zrozumieć, że w telefonie za około 500 zł (ceny w Internecie są różne) producent musiał na czymś oszczędzać. Według nas ta oszczędność poszła w pamięć dla użytkownika końcowego. Mając wbudowane 32 GB (po odjęciu systemu 22 GB) nie jesteśmy w stanie wiele zdziałać. Samsung zdaje sobie sprawę, że urządzenie nie będzie dla wymagających klientów, ale jednak odpowiedzmy sobie na pytanie – kto dziś nie lubi robić zdjęć? Mając w ręku smartfona nie wykonujemy już tylko połączeń. Nowoczesne i rozbudowane telefony to przede wszystkim inteligentne urządzenia oferujące nam dostęp do informacji, możliwość fotografowania, a nawet oglądania filmów czy innych działań. To wszystko wymaga pamięci, której patrząc na 22 GB może nam zabraknąć dość szybko, nawet jeśli nie jesteśmy wymagającym klientem.

Samsung Galaxy A10 karta pamięci 32 GB / fot.naprawatelefonu.eu

Koncern produkując smartfona wiedział, że dziś liczą się koszty produkcji. To właśnie dzięki nim później można śrubować cenę sprzedażową, a co za tym idzie walczyć z konkurencją. Jeśli można oszczędzić na wbudowaniu dodatkowej pamięci, to czemu by tego nie zrobić. Dopiero później można szukać koła ratunkowego dającego trochę więcej możliwości użytkownikom. Takim kołem i szansą jest 32 GB karta pamięci znajdująca się w zestawie smartfona Samsung Galaxy A10. Dzięki takiemu rozwiązaniu można nie tylko zadowolić klienta pokazując w materiałach marketingowych, że mamy w zestawie gratisową kartę, ale również można zaoszczędzić. Zakup hurtowych ilości kart firmy ScanDisk jest tańszy, niż wmontowanie dodatkowych kostek pamięci na płycie głównej. A co Wy myślicie o takich darmowych dodatkach ze strony producenta?