Oddzielanie wyświetlacza od ramki w telefonie Samsung Galaxy Note 10 Plus / fot.ifixit.com

Dostęp do części przeróżnych produktów jest bardzo ważny. Bez tego w zasadzie nie istnieje rynek napraw pogwarancyjnych. Wraz z częściami wiele firm postanowiło zaoferować również swoje usługi serwisowe co jeszcze bardziej uatrakcyjnia cały rynek. Zdarzyć się może, że naprawa naszego smartfona jest naprawdę prosta i żadna firma serwisowa nie będzie nam potrzebna. Wystarczyć, zamówić odpowiednie wyświetlacze pamiętając o modułach LCD z ramką lub bez.

 

Moduł wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10 Plus

Każde telefony z roku na rok prezentują się coraz lepiej. Wiele z nich oprócz specyfikacji przechodzi spore zmiany w konstrukcji. Nie musimy daleko szukać sporych zmian. Wystarczy spojrzeć na smartfony z rodziny Galaxy Note, które od 8 generacji zostały połączone z ramką. Oznacza to, że serwis producenta wymieniając podczas naprawy wyświetlacz wymieni również ramkę. Przyglądając się nowym konstrukcjom modeli Galaxy Note 10 i Note 10 Plus widzimy, że ramka z wyświetlaczem została połączona na stałe.

Wyświetlacz+ramka Samsung Galaxy Note 10 Plus

Ekran nachodząc na dokładnie wygiętą i dopasowaną ramę jest możliwy do zdemontowania, co zresztą uczyniła firma iFixit rozbierając dokładnie telefon Samsung Galaxy Note 10 Plus. Szukając wyświetlacza do tego telefonu będzie nam ciężko znaleźć sam moduł LCD bez ramii, ponieważ takowych w Polsce nie powinniśmy otrzymać. Nie oznacza to, że na świecie nie zakupimy samego modułu wyświetlacza bez ramki. Na portalu Alliexpress możemy znaleźć same LCD Samsung Galaxy Note 10 Plus bez korpusu. Trudno dywagować nad ich oryginalnym pochodzeniem, wskazujemy jednak, że takowe wyświetlacze są dostępne na rynku.

Dlaczego gotowe wyświetlacze z ramką w telefonie Samsung Galaxy Note 10 Plus są lepszym rozwiązaniem

Podejmując się samodzielnej naprawy zawsze musimy liczyć się z ryzykiem uszkodzenia pewnych elementów. Niezależnie od tego, co naprawiamy, mamy tutaj styczność elektroniką i urządzeniami, które są dość mocno sklejone. Identycznie jest w przypadku wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10 Plus. Zdecydowanie łatwiej jest wykonać naprawę urządzenia, w której musimy tylko i wyłącznie przenieść wszystkie podzespoły, bez konieczności wklejania LCD w ramkę z korpusem. Zupełnie innym rodzajem naprawy jest montaż samego modułu LCD bez ramki. W takim przypadku dochodzi więcej czynników mogących uszkodzić naszego smartfona. Głównym z nich jest możliwość pęknięcia LCD od telefonu Samsung Galaxy Note Plus podczas montażu.

Oddzielanie wyświetlacza od ramki w telefonie Samsung Galaxy Note 10 Plus / fot.ifixit.com

Łatwiej „zdemontować” uszkodzony moduł niż go zamontować tak, aby nie uszkodzić lub nie wymazać klejem. W przypadku parowania takich elementów z ramką często musimy zadbać o ściśniecie całości, która po sklejeniu nie odklei się nam z dnia na dzień. Rozdzielanie ekranów to również obniżenie wodoodporności smartfona. Gdyby kupujemy świeżo spasowany wyświetlacz z ramką (oryginał lub sprawdzone źródło zakupu) możemy być pewni, że całość jest bardziej szczelna niż w przypadku indywidualnego łączenia obu elementów razem. Mając gotowy moduł LCD wystarczy, że wszystkie podzespoły dokładnie przełożymy do drugiego egzemplarza bez zbędnego rozklejania najdroższego elementu w telefonie Samsung Galaxy Note 10 Plus. A w tym przypadku nie ma co ryzykować, ponieważ zakup takiego ekranu kosztuje około 1150 zł.

Wymiana LCD w telefonie Samsung Galaxy Note 10 Plus na moduł z ramką czy bez?

Mają do wyboru obie możliwości zdecydowanie polecamy Wam wymianę LCD wraz z ramką. Oszczędzicie sobie głównie czas oraz przede wszystkim nerwy. Podczas procesu naprawy nie będziecie musieli się przejmować, że wyświetlacz wraz z korpusem zostanie uszkodzony. W przypadku wklejania ekranu w ramkę łatwiej o uszkodzenie bardzo drogiego elementu. Mimo wszystko wybór kupna odpowiedniego modułu należy do Was. Nasza redakcja zdecydowanie wskazuje, że zakup takiego modułu i samodzielna naprawa jest prostszym i tańszym rozwiązaniem niż wklejanie ekranu w ramkę, które jest znacznie trudniejszym działaniem. Sami wybierzcie rozwiązanie: wolicie wklejać ekran, czy jednak przedkładać podzespoły z jednej ramki do drugiej nowej? Dajcie znać w komentarzach, które rozwiązanie jest dla Was bezpieczniejsze.