Wada wadzie nie równa. Bardzo często coś, co dla nas wygląda na uszkodzenie później okazuje się być naturalnym działaniem produktu. Czujniki, soczewki lub inne diodki znajdujące się pod wyświetlaczem mogą wskazywać na fabryczne plamy wyświetlacza. W modelu Samsung Gear S3 (SM-R760) czujnik światła często mylony jest z plamą na ekranie.

 

Nowo zakupiony produkt nie zawsze musi być uszkodzony. Niektóre zaobserwowane przez nas wady mogą okazać się po prostu czujnikiem lub innym elementem, który znajduje się pod wyświetlaczem. Właśnie taka sytuacja ma miejsce bezpośrednio w zegarku Samsung Gear S3 o kodowej nazwie SM-R760. Na małym Amoledowym wyświetlaczu, którego przekątna wynosi 1.3 cala wielu użytkowników może dostrzegać pewną plamkę. Jak się okazuje, nie jest to plamka, a jedynie czujnik światła realizujący różnego rodzaju funkcje, jak chociażby automatyczne wygaszanie ekranu po odsłonięciu całej powłoki ekranu.

Samsung Gear S3 Frontier / fot.facebook.com/CTDI.Polska/

Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was taka „plamka” może po prostu irytować, ale niestety nie da się inaczej. Czujnik, jak i w telefonie czy właśnie w zegarku (smartwatchu) musi mieć możliwości wykonania swoje pracy, np. pomiary natężenia światła. Jeden z serwisów producenta, firma CTDI podkreśla na swoim profilu Facebookowym, aby nie wysyłać takich urządzeń do serwisu, ponieważ czujnik przypominający plamę na wyświetlaczu nie jest wadą.

 

Źródło: CTDI