Wymiana szybki w telefonach zawsze będzie konkurować z pełną wymianą modułu wyświetlacza. Nie chodzi tutaj tylko o sposób wykonania takiej usługi, ale głównym i oczywistym powodem jest cena. To ona wyznacza nam torowisko wielu działań w codziennym życiu, również w przypadku wyboru usług serwisowych, jeśli takowej szukamy. 

Kolejnym ważnym aspektem branym pod uwagę przy ewentualnej wymianie wyświetlacza lub szybki jest dostępność części. Szybki znacznie łatwiej zdobyć niż oryginalny ekran. Jak wiemy Apple nie handluje częściami, a jedynym miejscem, gdzie możemy zakupić takie części są usługi (naprawa/wymiana ekranu) gwarancyjnego serwisu Apple. Tam niestety nie będzie tanio. Jest to argument, aby porównać koszty wymiany wyświetlacza względem wymiany samej szybki.

Wymiana wyświetlacza według producenta?

Trzeba przyznać, że taka usługa w Apple to rarytas. Jeszcze jakiś czas temu producent nie oferował takiej usługi w standardowym serwisie. Tego typu usługi były dostępne raczej w ramach programu naprawczego, jeśli oczywiście zaszła taka potrzeba. Według strony producenta koszt wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 11 Pro wynosi bagatela 1309 zł. Jest to znaczna suma, która z pewnością brzmi lepiej niż odpłatna wymiana całego urządzenia około 2500 zł, więc nie powinniśmy narzekać. Niestety trzeba przyznać, że nie każdego stać na taką naprawę i wolałby jednak poszukać nowego urządzenia lub jeśli to możliwe wymienić samą szybkę w telefonie iPhone 11 Pro przy założeniu sprawnego ekranu.

Tego typu usługi nie są i pewnie długo nie będą dostępne w gwarancyjnym serwisie Apple. Odpowiedzi na takie zapotrzebowanie poszukały inne firmy pokazując klientom, że telefon z pękniętą szybką może zostać jeszcze przywrócony do życia za całkiem nieduże pieniądze.

Wymiana szybki w telefonie iPhone 11 Pro za rozsądne pieniądze?

W każdym serwisie telefonów Apple ceny takich usług będą się różnić. Mamy wolny rynek i nie da się nie być konkurencyjnym. Średnio wymiana szybki iPhone 11 Pro kosztuje obecnie około 700-800 zł. Cena wydaje się całkiem przyzwoita, ponieważ jest praktycznie połową kosztów wymiany całego wyświetlacza. I chociaż taka kwota dla wielu osób może wydawać się wciąż za duża, to spójrzmy na to z innej strony.

Kiedyś gwarancyjny serwis iPhone oferował tylko odpłatną wymianę jednostki, bez możliwości wymiany ekranu za znacznie większą kwotę. Dziś takie koszty możemy obniży mniej więcej o połowę w urządzeniu, które niezbyt szybko spada z ceny. Czy zatem to się opłaca? Oczywiście, że tak. Innym wyjściem z takiej sytuacji jest wymiana sprzętu na nowy lub kupno tego samego używanego sprzętu. Pamiętajmy, że ceny usług z pewnością będą spadać. Jest to kwestia czasu oraz istnienia urządzeń na rynku.