Pęknięcia samych szybek w każdym telefonie to uszkodzenie, które można naprawić. W zależności od daty produkcji lub zakupu smartfona taka usługa może być mniej, lub bardziej opłacalna. Czasami są jednak przypadku, w których drobne uszkodzenia szkła nie są konieczne do naprawy w danym momencie.

Wszystko zależy od klientów. Niestety część z nich nie chce wykonywać odpłatnych napraw, ponieważ nie mają środków na pokrycie kosztów naprawy. Z kolei inni uważają, że pęknięta szybka w telefonie nie musi oznaczać jej wymianę, skoro urządzenie działa prawidłowo. To prawda, że uszkodzona szybka bardzo szpeci urządzenie. W całej sprawie uszkodzenia szybki wyświetlacza jest jeszcze drugie dno. Pękniecie szybki z czasem może się pogłębiać. Ponadto w zależności od uszkodzenia możemy mieć kontakt z sypiącym się szkłem, które finalnie może nas pokaleczyć. Bardzo często widujemy sytuacje, gdzie wielu użytkowników w dalszym ciągu korzysta z urządzeń z delikatnym pęknięciem. Najczęściej mówimy tutaj o prostych pęknięciach, gdzie na szkle widać drobne ryso pęknięcia. Zupełnie inaczej jest w przypadku, kiedy telefon zaliczył bardzo mocny upadek. Sytuacja z takimi uszkodzeniami dotyczy nie tylko telefonów z androidem, ale również iPhone’ów.

Wymiana szybki w uszkodzonych telefonach jest zalecana w przez serwis Apple

Jeśli jesteśmy w stanie zapłacić za naprawę odpłatną smartfona, powinniśmy skorzystać z usługi ratującej naszego smartfona. Przede wszystkim proces refabrykacji pozwala nam zachować oryginalnych wyświetlacz. Oprócz tego zyskujemy odświeżone urządzenie, które ma bardzo ładny przedni panel. W zależności od modelu taki smartfon może nam jeszcze posłużyć przez dłuższy czas. Jest to też świetny pomysł na podarowanie komuś prezentu, w postaci iPhone’a z „drugim życiem”. Z drugiej strony wyobraźmy sobie, że zmuszeni jesteśmy wywalić iPhone’a 12, który jest stosunkowo świeżym urządzeniem. Nie każdy, kto zakupił tak drogi telefon ma również środki, aby zmienić urządzenie na inne. W takim przypadku wymiana szybki iPhone 12 może być bardzo opłacalna.

Nie dość, że nie musimy od razu wyrzucać telefonu, to możemy zaoszczędzić koszty naprawy na serwisie gwarancyjnym jednocześnie nie zmuszając się do zakupu drugiego telefonu za znacznie większą kwotę (rynkowe ceny mogą przytłoczyć). Każda sytuacja jest warta przemyślenia, ale jednak oszczędności to oszczędności. Oczywiście możecie mieć inne zdanie, ale nie wydaje się nam, aby tak było. I mimo drobnych pęknięć szybki każdego wyświetlacza z takich smartfonów można korzystać, jednak nie polecamy tego, bo może się to różnie skończyć.