Naprawa telefonów

Chcąc oddać telefon do serwisu często zastanawiamy się, gdzie znajdziemy odpowiedni serwis telefonów. Po sprawdzeniu różnych możliwości w internecie czas na działanie i wysyłkę telefonu do serwisu.

 

Serwis telefonów Kielce nie musi zajmować się tylko naprawami

Wydawać by się mogło, że takie działanie jest niemożliwe. Jeśli serwis telefonów nie ma autoryzacji, to skąd możliwości korzystania z gwarancji? To pierwsze pytanie, które od razu nasuwa się po przeczytaniu powyższego tytułu. Jak się okazuje, taka sytuacja jest całkowicie możliwa. Nie chodzi tutaj o naprawę telefonów w serwisie pogwarancyjnym, chodzi o fakt wysyłki sprzętu oraz całościowej obsługi gwarancyjno-serwisowej za klienta.

Stanowisko pracy w serwisie pogwarancyjnym

Serwisy producenta nie zwracają zbyt dużej uwagi na adresata paczki, ponieważ każdy może kupić telefon, a nawet go odkupić od innej osoby. Zgodnie z warunkami gwarancji (dla większości producentów) jest ona udzielana kupującemu nieodpłatnie. W celu skorzystania z takiej opcji musimy mieć tylko i wyłącznie paragon oraz wypełnioną kartę gwarancyjną (o ile ja otrzymaliśmy). Pogwarancyjny serwis telefonów Kielce nie musi posiadać gwarancji producenta, aby przesłać paczkę do serwisu. Taką możliwość ma każdy z nas, bez względu na uprawnienia, jakie posiada dany punkt. To oznacza, że nie tylko serwis telefonów z Kielc może wysłać telefon do serwisu producenta.

Naprawa telefonu Kielce w ramach gwarancji producenta

Wysyłka telefonu D2D do serwisu zawsze wiąże się z różnymi problemami. Wśród nich jest brak czasu, brak telefonu, umawianie się z kurierem w celu przekazania lub odebrania paczki. Dla wielu potencjalnych użytkowników i posiadaczy uprawnień gwarancyjnych są to problemy, których najlepiej unikać. Niestety są też sytuacje, które nie pozostawiają nam wielkiego pola manewru i mimo wszystko musimy oddać telefon do naprawy. Problemem dla nas jest czas, którego nie mamy (oczekiwanie na kuriera), w szczególności przy dużym natłoku życia codziennego. Czy mamy jakąś możliwość, aby unikać takiego umawiania się z kurierami?

Serwis telefonów

Okazuje się, że tak. Telefon możemy zanieść nie tylko do naszego sprzedawcy, ale również do pierwszego lepszego serwisu telefonów w Kielcach, który oferuje nam taką usługę: wysyłka telefonu w ramach gwarancji bezpośrednio z ich punktu. Jest to całkiem innowatorski pomysł, ale niekiedy sprawdzający się w 100%. Taki serwis telefonów Kielce oferujący dodatkowo możliwości napraw telefonów po gwarancji może również zbierać urządzenia od pobliskich firm lub klientów detalicznych, aby zbiorczo wysłać przeróżne smartfony do konkretnych punktów napraw w ramach gwarancji producenta! To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie lubi tracić czasu. Nie każdy telefon możemy wysłać do serwisu producenta od razu, zdarzają się telefony wymagające do nas bezpośrednio zgłoszenia na stronie w celu uzyskania odpowiedniego numeru RMA. Przykładem mogą być zgłoszenia telefonów OnePlus w ramach gwarancji producenta, gdzie autoryzowany serwis przed wysyłką telefonu musi otrzymać od nas stosowne zgłoszenie.

Na czym zarabia pogwarancyjny serwis telefonów Kielce oddając urządzenia klientów do serwisu producenta?

Nikt nie mówi, że musi na czymś zarabiać. Często takie działania mają „zabieg” marketingowy lub przyciągający do sklepu. Wysyłka sprzętów do serwisu producenta jest bezkosztowa dla klienta, za kuriera płaci serwis producenta. Tego typu punkty wiedzą o takim działaniu korzystając z tego zyskując jednocześnie „pogłos” i dobre opinie w poczcie pantoflowej między klientami. Taki pogwarancyjny serwis telefonów w Kielcach oprócz swoich działań zarobkowych oferuje dodatkową obsługę, która niekiedy może okazać się bardzo dochodowa.

Po pierwsze nie każdy telefon wysłany w ramach gwarancji producenta może zostać naprawiony. Czasem z racji uszkodzeń mechanicznych możemy otrzymać kosztorys od serwisu producenta, który punkt pogwarancyjny może spróbować przebić swoją propozycją. To może nakłonić klienta do skorzystania z takiej usługi. Innym równie dobrym sposobem na zarobek w takich przypadkach jest bycie pośrednikiem przy wysyłkach telefonów do serwisów gwaranta. Najczęściej 3 lub 4 autoryzowane serwisy na rynku obsługują praktycznie każdą markę.

Przyjmowanie urządzeń w serwisie CCS / fot.youtube Huawei

Pogwarancyjne serwisy telefonów mogą mieć umowy z autoryzowanymi punktami, działając na zasadzie pośrednictwa przy odbiorze i wysyłce telefonów w zamian za odpowiednie wynagrodzenie. Jest to prosty, legalny i co najważniejsze przejrzysty biznes dla wszystkich stron. Niekiedy naprawa telefonów w serwisie producenta może być kosztowna, ale odpowiednia propozycja ze strony pośredniczących punktów to dodatkowy zarobek dla przedsiębiorców oferujących takie przyjmowanie telefonów do obsługi gwarancyjnej.