Nie wszystkie usterki smartfonów muszą wynikać z awarii sprzętu. Zdarza się, że naprawa telefonu będzie polegać na rozłożeniu i wyczyszczeniu go z różnych paprochów lub kłaczków, które mogą zalegać w różnych szczelinach. Najbardziej podatnym miejscem na zabrudzenia jest oczywiście złącze ładowania. 

 

Wielu użytkowników nosi telefony w kieszeni, gdzie mamy mnóstwo kawałków materiału, nitki, a czasem nawet chusteczki higieniczne. Te wszystkie drobne „śmieci” bardzo nie lubią się z naszymi smartfonami, w szczególności ze złączem ładowania. Korzystając z naszego telefonu możemy w takich przypadkach narzekać na problemy z ładowaniem. Co więcej wsuwając kabel ładowania nieświadomie dopychamy niektóre paprochy zanieczyszczając całe gniazdo.

Serwis telefonów iPhone sprawdzi urządzenie przed naprawą

Oddając telefon do specjalistów zawsze oczekujemy skutecznej naprawy. Okazuje się, że nie każda naprawa iPhone’a musi być droga. Najważniejsza w takich przypadkach jest diagnoza umożliwiająca nam odszukanie problemu. Zatykające się gniazda ładowania w telefonach iPhone to bardzo częsty problem. W niektórych punktach usunięcie takiej awarii nie musi polegać na wymianie złącza ładowania co jest już sporą oszczędnością dla klienta.

Serwis telefonów iPhone Wrocław

Rozłożenie telefonu lub iPada oraz wyczyszczenie go z takich paprochów jest mniej trudne, a niekiedy skomplikowane. Oprócz tego, co jest na plus nie musimy w takich przypadkach płacić dodatkowo za części. Serwis iPhone Warszawa naliczy nas tylko za usługę wykonując ją nawet do godziny, wszystko zależy od ilości reklamacji oraz specyfiki produktu.

Nie podejmujmy się samodzielnych napraw

Czyszczenie złącza telefonu może wydawać się bardzo prostym działaniem. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Wyczyszczenie telefonu najczęściej wymaga pełnej rozbiórki i nie wystarczy tutaj wyciąganie pęsetą farfocli. Dłubiąc w złączu musimy pamiętać, że gniazdo łatwo uszkodzić w szczególności jeśli nie znamy się na naprawach telefonów.

Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12 / fot.sosav.com

Nie jeden serwis telefonów Apple w swojej karierze musiał usuwać poważniejsze awarie powstałe między innymi przez klientów. Na takich usługach (tym bardziej bez wymiany części) nie ma co oszczędzać. W serwisie pogwarancyjnym Apple telefon zostanie nie tylko naprawiony przez specjalistów, ale jeszcze dodatkowo dostaniemy gwarancję na usługę, której sami sobie nie będziemy mogli zapewnić.