Naprawa telefonów

Nie wszystkie serwisy telefonów komórkowych chcą zajmować się naprawami różnych marek. Podyktowane to jest przede wszystkim dostępnością części. Dziś postanowiliśmy sprawdzić ilość serwisów telefonów w jednym z miast w Polsce (po zgłoszeniu od naszego czytelnika). Zgadnijcie co wyskoczyło nam w Google po wpisaniu frazy serwis telefonów Gliwice?

 

Większość z nas nie zastanawia się ile w danym mieście może być punktów napraw telefonów. Wydawać się to może dziwne, wręcz niepotrzebne. Jak się okazuje sytuacja i podejście do sprawy zmienia się wraz z potrzebą, a takiej doświadczył jeden z naszych czytelników w Gliwicach, gdzie szukał pomocy z naprawą swojego smartfona. Podczas podróży (urlopu) urządzenie było sprawne, wystarczył jednak drobny wypadek i telefon nadawał się już tylko do naprawy poprzez wymianę wyświetlacza. Wpisując w przeglądarkę Google frazę serwis telefonów Gliwice na większości pozycji podczas rozmowy telefonicznej czytelnik usłyszał: Nie mamy części lub nie zajmujemy się naprawą telefonów OnePlus.

Serwis telefonów Gliwice

Sytuacja wzbudziła nasze zaniepokojenie i postanowiliśmy zbadać sprawę. W tym celu w pierwszej kolejności sprawdziliśmy ile dokładnie w przeglądarce Google (mapa) pojawia się punktów napraw telefonów w mieście Gliwice. Ku naszemu zaskoczeniu znaleźliśmy 7 serwisów, które dostępne są na poniższej mapce.

Serwis telefonów Gliwice

Jak możemy sami zobaczyć miasto Gliwice nie posiada zbyt dużej konkurencji, a obecne punkty nie zawsze mają możliwość wykonać naprawę na miejscu w swoim salonie z racji braku części lub obsługi konkretnej marki telefonów. Taka mała ilość serwisów nie daje wielu klientom możliwości napraw na miejscu w szczególności jeśli reklamowany model telefonu jest dość rzadki albo – co gorsza – stary. Nasza redakcja jest zdziwiona, że w Gliwicach jest tak mało serwisów naprawczych. W końcu rynek urządzeń ciągle rośnie, a do podstawowych i dość popularnych marek Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi dochodzą nowe, które coraz odważniej zalewają Polskę.

Serwis telefonów Gliwice

Szukając głębiej w czeluściach Internetu doszukamy się innych punktów, które de facto nie mieszczą się bezpośrednio w samych Gliwicach. Wielu przedsiębiorców prowadzących serwis telefonów dodaje do swojej strony dodatkowe frazy z najbliższych miast licząc również na nowych klientów. Powinniśmy również zauważyć, że potencjalni klienci przeglądają najczęściej 1 stronę Google, czasem przechodząc na drugą, gdzie szanse na odnalezienie odpowiedniego punktu naprawy maleją.

Uszkodzony wyświetlacz w telefonie iPhone 8 / fot.EverythingApplePro

Większość klientów szukając odpowiedniej usługi w świecie GSM szuka konkretów. Liczy się nie tylko prezencja, czy profesjonalizm. Liczą się również możliwości, jakość oraz cena. Wszystkie powyższe czynniki wskazują na idealny punkt napraw, którego w naszym odczuciu brakuje w Gliwicach. Widzimy to po wykonaniu kilku połączeń do wybranych punktów, aby sprawdzić jakoś oraz dostępność przeróżnych części. Wybraliśmy oczywiście najpopularniejsze modele, gdzie również zdarzyło się nam usłyszeć, że nie ma już części albo czas oczekiwania na naprawę to około 3 dni. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w innych miastach, gdzie serwisy telefonów rosną jak grzyby po deszczu. Czy powodem jest większe miasto lub inna lokalizacja? Ciężko powiedzieć, ale z pewnością ta różnica jest zauważalna.

Serwis telefonów Gliwice

Na szczęście zawsze jest jakieś wyjście awaryjne. Przede wszystkim nie musimy korzystać z punktów w konkretnym mieście. Wpisując w Google frazę serwis telefonów znajdziemy mnóstwo punktów, które z przyjemnością naprawią nasz telefon korzystając z opcji wysyłkowej. Są to co prawda pewne niewygody, ale skoro mamy mieć sprawny telefon i chcemy dodatkowo znaleźć punkt oferujący oryginalne części, jakoś, cenę oraz dłuższą gwarancję powinniśmy korzystać z takich rozwiązań, bo mogą się one dla nas okazać niezwykle korzystne.

Gdzie znaleźć dobry serwis telefonów we Wrocławiu?

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, aby unikać korzystania z usług „garażowców” ogłaszających swoje usługi, gdzie popadnie. Garażowcy mogą, ale nie muszą posiadać działalności gospodarczej robiąc wszystko w domu, zamiast serwisu telefonów będącego punktem, do którego klient może łatwo trafić. Jest to przestroga dla wielu klientów. Uszkodzenia po naprawach w takich miejscach mogą być naprawdę drogie, niekiedy przekraczające koszt nowego egzemplarza czego nikt z nas by nie chciał, w szczególności jeśli na telefonie znajdują się ważne dane.