Pęknięty wyświetlacz w telefonie Huawei P20 lite

Chcąc naprawić telefon w serwisie, wielu klientów często szuka najlepszego, najszybszego i najtańszego punktu serwisowego. Konkurencja z dnia na dzień staje się coraz większa. W tym wszystkim staramy się zwrócić uwagę tylko i wyłącznie na cenę, która być może kusi, ale czy nie oferują za mało? Mowa oczywiście o oryginalnych częściach, które w przypadku niektórych producentów od niedawna dają klientom coś więcej niż tylko zwyczajną naprawę urządzenia. Idealnym przykładem będzie tutaj telefon Huawei P20 Lite, w którym wymiana wyświetlacza zmienia oblicze napraw serwisowych.

 

Odpłatne naprawy korzystne dla klientów?

Tytuł może wydawać się trochę dziwny, ale w sytuacji, kiedy płacimy za naprawę odpłatną (wymianę wyświetlacza w marce Huawei) można by było spróbować poszukać jakiś korzyści. Wymieniając wyświetlacz w telefonie Huawei P20 Lite zyskujemy nie tylko nowy ekran, ale również ramkę, baterię oraz głośnik. Dzięki nowej procedurze serwisowej Huawei klient zyskuje więcej niż by chciał.

Moduł wyświetlacza z ramką telefonu Huawei P20 lite

Od teraz płacąc za wymianę wyświetlacza w telefonie Huawei P20 Lite sprawdzajmy, czy punkt serwisowy, z jakiego korzystamy zaoferuje nam całościową wymianę wspomnianych wyżej elementów. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że zyskujemy więcej za mniej. Cena wymiany wyświetlacza w telefonach Huawei w serwisach pogwarancyjnych (bez autoryzacji) wynosi około 300 zł. W tej kwocie otrzymujemy nie tylko nowy i oryginalny ekran wraz z ramką, ale również nową baterię oraz głośnik. Dzięki temu uzyskujemy odświeżony front urządzenia wraz z ramką.

 

Całościowe moduły – wizytówka oryginalny części w pogwarancyjnych punktach serwisowych

Pogwarancyjnych serwisów bez autoryzacji naprawczej na rynku jest naprawdę dużo. Bardzo często większość z nich oferuje niskie ceny napraw telefonów. Tylko czy wymiana wyświetlacza za naprawdę małe pieniądze jest opłacalna? Prawdę mówiąc, nie. Zamienniki, jakie oferują nam takie firmy nigdy nie dają nam gwarancji na dłuższy żywot naszego smartfona. W przypadku oryginalnych części jest inaczej. Odświeżając połowę urządzenia, wraz z baterią mamy większe prawdopodobieństwo, że nasz telefon będzie działał poprawnie przez dłuższy czas. Poza tym drugim ważnym czynnikiem, który przemawia za korzystaniem z oryginalnych części przypadku telefonów firmy Huawei jest ich montaż. Przy wymianie całego korpusu wraz z baterią nie musimy się martwić, że ekran będzie nam wystawał. W sytuacji podgrzewania samego modułu wyświetlacza, który możemy podnieść nie zawsze uda się nam wszystko dokładnie złożyć – w szczególności przy uszkodzonej strukturze ramki.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P20 Lite

Oryginalne części są dużym ułatwieniem. Po pierwsze odświeżają nam wizualnie nasz telefon, w tym przypadku Huawei P20 Lite. Po drugie otrzymujemy tutaj też wymianę innych podzespołów, które wymieniane są bezpośrednio w całości. Po trzecie wiemy, że serwis, z którego korzystamy używa tylko oryginalnych części do napraw swoich smartfonów. Pamiętajmy, że takie moduły występują nie tylko w modelu P20 Lite. Znajdziemy je również w innych modelach jak, chociażby Huawei P9 Lite 2017 czy Huawei Mate 10 Lite. Takie posunięcie to nie tylko oszczędności czasu przy naprawach, ale również dobre zagranie marketingowe, które może wykorzystać każdy. Na koniec zapraszamy Was do zapoznania się z naszym poradnikiem dotyczącym wymiany wyświetlacza w telefonie Huawei P20 Lite.