Awaria jakiegokolwiek urządzenia to przykra sprawa. Większość takich usterek powstaje najczęściej z winy samego klienta. Zdarzają się jednak przypadki, w których producent odpowiada za urządzenie nawet po okresie gwarancji. Idealnym przykładem są programy naprawcze firmy Apple. Jednym z nich jest problem uszkodzonych głośników w telefonach iPhone 12 i iPhone 12 Pro.

Firma Apple ustaliła, że w przypadku bardzo małego odsetka urządzeń iPhone 12 i iPhone 12 Pro klienci mogą mieć problemy z dźwiękiem w urządzeniach. Problem dotyczy awarii komponentu w module odbiornika. Jest to dość istotna wiadomość, ponieważ większość serwisów pogwarancyjnych mogłoby zaproponować usługę: wymiana głośnika iPhone.

iPhone 13 Pro / fot.apple.com

Odpłatna naprawa poprzez wymianę powyższego komponentu może być błędem nie tylko serwisu, ale również stratą klienta. W pierwszej kolejności należy sprawdzić urządzenie w Apple (wystarczy kontakt w celu podania konkretnych danych), aby ustalić, czy wadliwy jest głośnik, czy jednak Apple może naprawić naszego iPhone’a 12 lub 12 Pro za darmo w ramach programu. Wspomniany wyżej problem dotyczy urządzeń wyprodukowanych od października 2020 roku do kwietnia 2021 roku. Najczęstszym objawem powyższego problemu będzie brak emisji dźwięku z odbiornika podczas wykonywania lub odbierania połączeń. Dość istotną informacją, która umożliwi nam darmową naprawę jest oczywiście czas. Obsługi urządzenia na koszt Apple (pod warunkiem, że telefon nie będzie nosił śladów uszkodzeń z winy klienta) można dokonać do 2 lat po zakupie. Prawdę mówiąc, czasu mało, ale czy tego typu usterka będzie wychodzić nam po 4 latach? Jeśli wada występuje, to z pewnością szybko uda się ją nam namierzyć.

Źródło: Apple