Wymieniając wyświetlacz w telefonie Samsung Galaxy A51 przyda się nam śrubokręt krzyżakowy

0
456
Samsung Galaxy A51 / fot.news.samsung.com

Naprawiając każdego smartfona zawsze musimy być przygotowani w przeróżne narzędzia. Nie każda naprawa wymaga bogatego asortymentu narzędzi, ale w końcu serwis to serwis. Porządne przygotowanie i zaplecze musi być niezależnie, czy jest to smartfon marki Huawei, Xiaomi czy Samsung. Zdarza się jednak, że niektóre urządzenia są bardzo proste w naprawie, a ich rozłożenie na części pierwsze wymaga tylko jednego śrubokręta. Tego typu sytuacja występuje w nowo sprzedawanym telefonie Samsung Galaxy A51, gdzie do wymiany wyświetlacza tylko jeden krzyżakowy śrubokręt.

 

Z wymianą wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A51 poradzi sobie każdy

Ten niezwykle popularny śrubokręt z pewnością występuje w domostwie każdego z nas. Wystarczy dokładnie poszukać, ponieważ bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że takie narzędzia posiadają nasi rodzicie lub dziadkowie. Mając śrubokręt krzyżakowy przy rozbiórce telefonu Samsung Galaxy A51 wystarczy, że odkręcimy wszystkie 16 śrubek. Pozwoli nam to stopniowo demontować kolejne elementy krok po kroku zgodnie z instrukcją wymiany ekranu w telefonie Samsung Galaxy A51.

Dziś coraz częściej większość telefonów ma jeden standard śrubek, to kwestia projektowania smartfona oraz etapu produkcji. Również dobrze na płycie modelu Galaxy A51 mogły pojawić się gwiazdkowe śrubki wymieszane z krzyżakowymi gwintami. Trudno powiedzieć co mogło być powodem takiego montażu. Odpowiedzi na to pytanie może być mnóstwo, chociażby chęć ulokowania krótszych śrubek, prostych od wykręcenia. Nie wykluczone, że producent na etapie produkcji postanowił zaoszczędzić technikom czasu z racji rozdzielania się na inne narzędzia. Tuż przed demontażem płyty głównej pamiętajmy o małej czarnej śrubce, która trzyma całe PCB. Jest ona również z gwintem krzyżakowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ często tego typu śrubki mogą/są niezauważalne przez osoby rozbierające telefony. Właśnie dlatego bardzo dobrze mieć pod ręką prostą instrukcje, opisową lub w postaci filmu.

Ostatnie dwie śrubki, które dzielą nas przed zakończeniem wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A51 są na czytniku linii papilarnych. Tego typu elementy muszą, a raczej powinny być przymocowane również na dodatkowe śrubki. Korzystając ze śrubokręta krzyżakowego możemy swobodnie zakończyć odkręcanie, odkładając jednocześnie śrubokręt. A co wy myślicie o wymianach ekranów przy użytku jednego wkrętaka? Z naszego punktu widzenia to świetne rozwiązanie i posunięcie ze strony producenta, które ułatwia nam samodzielną naprawę niemalże każdego smartfona.