Akcesoria od zawsze szły w parze z telefonami. Niestety, jak pokazują nowe procedury Samsunga nie do końca. Obsługa serwisowa takich produktów wcale nie musi odbywać się w serwisie producenta. Za błędnie przesłaną paczkę, klient może zostać obciążony kosztami przesyłki. 

 

Wydawać się może, że to jakiś absurd. Otóż prawda jest zupełnie inna. Zgodnie z nową procedurą firmy Samsung wszelkie akcesoria (np. zestaw słuchawkowy) powinny zostać reklamowane do sprzedawcy, który dokona wymiany urządzenia lub jeśli nie będzie to możliwe zwróci pieniądze zgodnie z dowodem zakupu. Zmiany wprowadzono już w 2015 roku wyraźnie podkreślając, że nie chodzi tutaj o część zestawu sprzedażowego każdego smartfona, ponieważ takie akcesoria są obsługiwane w serwisie zgodnie z kartą gwarancyjną. Jeden z autoryzowanych serwisów Samsung, wyraźnie podkreśla również, że wszystkie (nieobsługiwane) akcesoria przesłane do serwisu będą odsyłane bez podjęcia czynności serwisowych wraz z kosztami transportu, które wynosić będą 36 zł.

Stacja DeX / fot.samsung.com

Z jednej strony takie rozwiązanie producenta przerzuca „odpowiedzialność” na sprzedawcę, drugiej zaś strony akcesoria Samsunga są wymieniane szuka za sztukę, dzięki czemu klient szybciej może się cieszyć ze swojego nowego produktu. Na koniec warto podkreślić, że przykładowymi akcesoriami mogą być nie tylko słuchawki bluetooth, ale również stacje dokujące, adaptery z przejściówką, klawiatury zewnętrzne i wiele innych produktów nie będących częścią zestawów sprzedażowych.

Źródło: CCS