Nowoczesne smartfony to urządzenia, których struktury być może oraz działania nigdy nie zrozumiemy. Oprócz codziennego klikania, stukania w ekran nie zdajemy sobie sprawy, jak w środku urządzenia pracuje wiele innych podzespołów, aby zapewnić nam najwyższą jakość. Jak się okazuje, czasami telefony potrafią samodzielnie uaktywniać połączenie Bluetooth. Tego typu działanie nie musi być oznaką usterki, a jedynie normalnym działaniem większości smartfonów. Co może wpływać na samoczynne włączanie się Bluetooth’a?

 

Najpopularniejszym czynnikiem, który wpływa na nasze mobilne urządzenie jest oczywiście zewnętrzny programy, który pobieramy w celu ułatwienia nam życia lub organizacji wielu obowiązków. Aplikację to programy najczęściej wymagające połączenia z internetem lub innym modułem. Świetnym przykładem jest tutaj aplikacja Yanosik, która po wejściu do samochodu lub po prostu po jej włączeniu automatycznie próbuje załączyć w naszym telefonie moduł Bluetooth.

fot.Yanosik.pl

Wielu kierowców często zadaje sobie podstawowe pytanie – jak naprawić samoczynne włączanie się Bluetootha w telefonie? Odpowiedź jest prosta. Zazwyczaj większość aplikacji posiada w ustawieniach możliwość wyłączenia różnych funkcji, podobni jest w przypadku funkcji Yanosik Connect, który uruchamia samodzielnie Bluetooth niezależnie od telefonu. Wyłączenie opcji Connect pozwoli nam na swobodne działanie i co najważniejsze oszczędzanie naszej baterii, która przy korzystaniu ze standardu bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu dość szybko rozładowuje baterię. Zanim pomyślicie, że może to być wada telefonu – odinstalujcie aplikację i sprawdźcie, jak wtedy zachowa się smartfon. Jeśli problem będzie się pojawiał, warto skorzystać ze wsparcia serwisu telefonów. Znalezienie serwisu w sieci nie powinno sprawić Wam problemu, wystarczy skorzystać z przeglądarki Google wpisując tam odpowiednią frazę np. naprawa telefonów Warszawa, a przeglądarka sama podpowie nam, gdzie powinniśmy udać się z niesprawnym urządzeniem.