Samsung Galaxy Book S / fot.samsung.com

Próżno szukać nowych laptopów Samsunga w Polsce. Wydawało się, że producent wycofując się z biznesu zamknął wszystkie furtki. Okazuje się, że dziś zostały otwarte na nowo za sprawą laptopa Samsung Galaxy Book S. 

 

Podczas premiery Samsunga Galaxy Note 10 producent postanowił zaprezentować światu zupełnie nowe produkty. Oprócz smartfonów i nowego Dex mogliśmy zobaczyć jeszcze jedno nowe urządzenie, a jest nim Samsung Galaxy Book S, czyli nowy laptop koreańskiej firmy. Dlaczego taki nowy? Od dłuższego czasu (mniej więcej od 2014 roku) Samsung „zaniedbał” rynek laptopów w Europie, jednak wraz z premierą Galaxy Unpacked 2019, producent postanowił zmienić swoje podejście do segmentu laptopów. Czy nowy Samsung Galaxy Book S będzie początkiem wielkiego powrotu?

Specyfikacja techniczna 

Urządzenie nie jest duże, ma zaledwie 13,3-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Jednostkę napędza procesor Qualcomm Snapdragon 8cx, który stworzono z myślą o urządzeniach z Windows 10 dla architektury ARM.

Samsung Galaxy Book S / fot.samsung.com

Cały system wspierać będzie 8 GB pamięci RAM z opcją 256 GB lub 515 (w zależności od wersji) pamięci użytkowej. Z racji przeznaczenia, sprzęt posiada również czytnik kart pamięci microSD o pojemności do 1 TB.

 

Samsung Galaxy Book S / fot.samsung.com

O samym urządzeniu nie mówi się zbyt dużo, jednak podczas premiery producent wyraźnie podkreślał, że laptop działa na baterii, która pozwolić na pracę przez nawet 23 godziny.

Oprócz tego rarytasu sprzęt umożliwia łączność LTE, co jest dodatkowym plusem. Tak jak i w zestawie Note 10 pojawiły się słuchawki firmy AKG, tak i w laptopie Samsung Galaxy Book S mamy akcent od firmy AKG, a są nimi głośniki z Dolby Atmos, które „muzyczna” firma miała okazje przygotować.

Dystrybucja i cena

Ciężko mówić o dostępności. Mimo wycofania się z Europy producent do tej pory nie produkował laptopów z rodziny Galaxy. Zwróćmy uwagę, że konkurencja w Polsce nie śpi, dajmy na ten przykład sprzęt LG Gram lub Huawei Mate Book X. Samsung nie wspominał o pełnej dystrybucji urządzenia, jednak nie można wykluczyć dostaw na polski rynek. Cena urządzenia to 999 dolarów, a to przekłada się na 3850 złotych.

Źródło: Gsmarena