Popularna seria smartfonów Galaxy Note miała w historii urządzeń mobilnych swoje wzloty i upadki. Czarną plamą był model Samsung Galaxy Note 7, który mimo próby poprawki nie ustrzegł się „ksywy” wybuchowy.

 

Po wycofaniu modelu Galaxy Note 7 wydawało się, że Samsung poradził sobie ostatecznie z problemem wybuchających baterii. Najnowsza wiadomość rzuca czarny piar na nowego Notesa. Według New York Post, Diane Chung, agentka nieruchomości mająca swoje biuro na Long Island, pozwała właśnie Samsunga z powodu eksplozji jej nowiutkiego smartfona Galaxy Note 9. Trzeba przyznać, że jest to zaskakująca wiadomość. Z informacji, jakie przedostały się do sieci wiemy, że „wybuchowa” sytuacja miała miejsce w windzie, a w zasadzie w torebce Diane Chung. Właścicielka, gdy tylko zorientowała się, że jej torebka zaczyna się dymi, dość szybko próbowała pozbyć się kopcącego smartfona. Przy próbie wyrzucenia z windy modelu Samsung Galaxy Note 9, Diane poparzyła sobie palce.

Samsung Galaxy Not 9 / fot.prasowe
Samsung Galaxy Not 9 / fot.prasowe

Gdy tylko winda zatrzymała się na piętrze, urządzenie zostało „wykopane” z windy, gdzie na korytarzu inna osoba ugasiła wodą zaczątki pożaru. Właścicielka urządzenia postanowiła ruszyć z tą sprawą do sądu, oczekując odszkodowania (kwota nie została zawarta w informacjach prasowych). Oprócz opakowania w postaci torebki klientka straciła również swoich klientów, z którymi była umówiona. Na taką sytuację dość szybko zareagował przedstawiciel Samsunga, który w rozmowie z gazetą powiedział, że jak dotąd nikomu nie zdarzyło się, by jego Galaxy Note 9 eksplodował. Obecna sytuacja zostanie dogłębnie zbadana. Miejmy nadzieję, że to tylko jedyny taki mankament i nie będziemy mieli już takich sytuacji.

Oficjalne oświadczenie Samsunga:

„Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa naszych klientów, o czym świadczą miliony urządzeń Galaxy używanych na całym świecie. Nie otrzymaliśmy więcej podobnych zgłoszeń dotyczących Galaxy Note 9, a wspomniany przypadek jest już wnikliwie analizowany”.

– Samsung, Biuro prasowe.

Źródło: Nypost.com