Samsung Galaxy S20 FE / fot.Radosław Ostasz

Obecne czasy nie są łatwe dla wszystkich. Oprócz inflacji, problemów ze złożami metalu na całym świecie dodatkowo panoszy się COVID-19, który ciągle dyktuje ludziom warunki współpracy. Nie są to jedyne problemy, z którymi mogą się spotkać klienci, użytkownicy, a nawet producenci elektroniki użytkowej. Jednym z takich problemów jest zakaz sprzedaży znacznej ilości smartfonów Samsunga w Rosji.

 

Sytuacja koreańskiej firmy nie jest łatwa. Rosyjskie władze wprowadziły zakaz sprzedaży 61 modeli smartfonów na terenie Rosji. Podłoże sporu sięgają jeszcze dawnych czasów, które dotyczą nieporozumień między Samsungiem a szwajcarską firmą Sqwin SA. Szwajcarzy zarzucają Koreańczykom, że naruszyli oni patent dotyczący systemu płatności elektronicznych zarejestrowany już ponad 8 lat w Rosji. Ten kamień niezgody spowodował po różnych bataliach sądowych, że rząd rosyjski przyblokował marce Samsung sprzedaż aż 61 smartfonów z obecnego portfolio. Wśród zablokowanych urządzeń znajdziemy głównie modele wyprodukowane po 2017 roku.

Z ostatniego orzeczenia sądowego wynika, że zakazuje się działania usług płatniczy Samsung Pay na terenie Rosji. Nie można również importować innych urządzeń z możliwością obsługi wskazanego systemu płatniczego. Jest to dość duży cios dla Samsunga, który próbuje walczyć o swoje. Mowa oczywiście o odwołaniach w sądzie, ale nie na horyzoncie nie widać na razie porozumienia w tej sprawie. Warto zauważyć, że na liście 61 smartfonów znajdziemy między innymi takie urządzenia, jak: Galaxy S8, S9, S10, S21, S20 FE lub składane flagowce z rodziny Z Flip i Z Fold. Jest to oczywiście tylko kilka modeli, ponieważ lista jest całkiem pokaźna. Wszystkim fanom i klientom przebywającym w Rosji nie pozostaje nic innego, jak przyglądanie się sprawie wyczekujące pozytywnego zakończenia sprawy.

Źródło: Phonearena.com