Premierom najnowszych smartfonów zawsze towarzyszą emocje. Wielu klientów oprócz specyfikacji urządzenia (zazwyczaj wyciekającej do mediów wcześniej) jest ciekawych także samej ceny premierowych flagowców. Na zupełnie drugi plan schodzą inne informacje, które zazwyczaj poznajemy już po rozpoczęciu regularnej sprzedaży. Mowa oczywiście o kosztach napraw odpłatnych, w szczególności dotyczących wymiany ekranu. Jak się okazuje takie koszty nie zawsze muszą być duże, co pokazują ceny za wymianę wyświetlacza w telefonach z rodziny Samsung Galaxy S21.

 

Informacje podane w poniższym tekście pochodzą ze strony jednego z Autoryzowanych Serwisów firmy Samsung. Warto pamiętać, że każdy serwis może podać zupełnie inne kwoty (różnice nie powinny być duże), co również daje nam klientom wybór, gdzie dokładnie chcemy naprawić odpłatnie nasze urządzenia. Miejmy nadzieję, że nikt nie będzie musiał tego robić, w szczególności w przypadku najnowszych modeli Galaxy S21, których ceny rynkowe w regularnej sprzedaży mogą zniechęcić do zakupu urządzenia.

 

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S21 5G?

Oficjalne informacje na ten temat wskazują, że stawki napraw nie są dramatyczne. Kwota wymiany ekranu dla podstawowej wersji ekranu S21 obecnie jest w zasadzie taka sama, co koszty wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S8. Nie, to nie są żarty, a jedynie duże zaskoczenie.

fot.sosav.com

Według serwisu 4cv koszt wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S21 wynosi 839 zł. Dla jednych to dużo, dla innych kwota do zaakceptowania. Co ciekawe różnica między modelem S8, a S21 wynosi tylko 10 zł. W tej cenie otrzymujemy wymianę całego modułu z ramką w obu przypadkach. Ponadto gwarancja producenta zostaje nam przywrócona i dalej możemy korzystać z bezpłatnego wsparcia serwisu jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba. To nie jedyna dobra informacja dla tego modelu. Dla klientów, którzy uszkodzą sobie szybkę w urządzeniu inne pogwarancyjne serwisy telefonów Samsung zaoferują klientom naprawę za mniej więcej połowę ceny wymiany ekranu. Oznacza to, że wymianę szybki w telefonie S21 powinniśmy móc uzyskać za około 400-500 zł. Nie mogliśmy nie wspomnieć o tej informacji, ponieważ nie każdy upadek smartfona kończy się pęknięciem ekranu, często są to tylko i wyłącznie szybki.

 

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S21 Plus 5G?

Wcześniej mieliśmy różnice 10 zł w porównaniu do modelu S8, zaś tutaj kwota jest dokładnie taka sama. Według serwisu 4cv wymiana wyświetlacza w modelu Samsung Galaxy S21 Plus kosztuje dokładnie tyle samo co taka sama naprawa (wymiana ekranu) w modelu S8. Jest to również dobra wiadomość dla klientów, którzy niefortunnie uszkodzą swoje urządzenie chcąc mimo wszystko naprawić urządzenie o wartości 4700-5000 zł.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S21+
Cennik wymiany wyświetlacza w modelach Samsung Galaxy S21 / fot.4cv.pl

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdego stać na wymianę ekranu w telefonie Samsung Galaxy S21 Plus, ale jeśli kupujemy takie drogie urządzenie musimy założyć, że 849 zł to nie dużo (za wymianę ekranu) względem ceny samego urządzenia.

 

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S21 5G Ultra?

Przechodząc do ostatniego modelu również warto zacząć od ceny urządzenia. Według nas to wyznacznik wielu działań również tych w serwisie telefonów komórkowych. Przy dużych kwotach za smartfona wymiana ekranu lub płyty głównej zaczyna mieć pewien sens. Szkoda wyrzucić (z racji pękniętego ekranu) urządzenie, za które zapłaciliśmy naprawdę niemałe pieniądze. Mowa o kwotach rzędu 5700-6500 zł w zależności od wersji pamięci.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra / news.samsung.com

Z drugiej strony nie każdemu uśmiecha się wydanie dodatkowo kwoty 1249 zł za wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung S21 5G Ultra. Niestety czasem nie mamy wyjścia, bo po uszkodzeniu wyświetlacza zostaje nam tylko taka możliwość. Cena usługi wymiany ekranu w telefonie Samsung S21 5G Plus będzie wszędzie taka sama lub bardzo podobna (różnica między 100-150 zł w autoryzowanych punktach). To oznacza, że po uszkodzeniu ekranu mamy dwie możliwości: naprawa lub kupno drugiego smartfona, niekoniecznie tego najdroższego. Mimo niewspółmiernych kosztów naprawy do kosztów zakupu sprzętu korzystanie z napraw odpłatnych dla wszystkich Galaxy S21 bardziej opłacalne jest w serwisie producenta, niż w pogwarancyjnych punktach napraw. Oczywiście wybór każdej z wymienionych usług zawsze należy do nas oraz naszego portfela.

P.S Pamiętajcie, że ceny w serwisach producenta mogą się zmienić.