Wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy S21 / fot.sosav.com

Samsung nie tak dawno postanowił zaktualizować pewne cenniki. Na całe szczęście wielu fanów koreańskiej marki nie są to ceny nowych smartfonów. Tym razem padło na usługi serwisowe. Znajduje się wśród nich odpłatna wyświetlacza w modelach z rodziny Galaxy S21. Ile dokładnie zapłacimy za takie usługi w serwisie producenta? 

Odpowiedzi na takie pytanie zawsze należy szukać w serwisach. Zwróćmy uwagę na fakt, że producent posiada sporo takich punktów i w każdym z nich ceny mogą się różnić. Nowe cenniki zagościły na stronie jednego z punktów znajdującego się między innymi w Warszawie. Co ciekawe źródło partnera serwisowego potwierdza również sam producent.

Nowe ceny wymian wyświetlacza w telefonach Samsung Galaxy

W świecie ciągłych podwyżek cen żywności, samego życia nie ułatwia nam również Samsung. Producent po kilku miesiącach od premiery najnowszych flagowców, zamiast obniżyć cenę odpłatnej wymiany ekranów, niestety ją podniósł. Dla wielu posiadaczy modeli S21 takie informacje z pewnością wzbudzają zaniepokojenie. Od teraz praktycznie każdy upadek urządzenia może wiązać się z większym kosztem wymiany wyświetlacza, który de facto jest jedną z najważniejszych części całego urządzenia. Przy poprzednich cenach naprawa telefonu wydawała się bardziej „przyjazna” dla naszego portfela.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S21+
Ceny odpłatnych wymian wyświetlacza dla telefonów Samsung Galaxy S21 przed podwyżką / fot.4cv.pl

Dla dwóch (naszym zadaniem) najpopularniejszych modeli z rodziny S21 koszt wymiany wyświetlacza nie przekraczał kwoty 900 zł. Jest to, a w zasadzie była świetna okazja w razie nagłych wypadków. Obecnie cena napraw podskoczyła, co nigdy nie jest pozytywną informacją dla klientów korzystających z naprawdę drogich i co najważniejsze wydajnych urządzeń, które mogłyby posłużyć jeszcze przez wiele lat.

Jaki jest obecnie koszt wymian wyświetlacza w telefonach z rodziny Samsung Galaxy S21?

Wbrew pozorom mimo podwyżki nie jest aż tak drogo. Z informacji od serwisu 4cv (oraz strony producenta) wynika, że różnica w cenie dla modeli S21, S21 Plus i S21 Ultra wynosi 80/90/100 zł. Czy jest to duża podwyżka? Każdy klient może oceniać to zupełnie inaczej. Wszystko zależy oczywiście od samego portfela, ale według naszej redakcji już sam fakt podwyżki nie jest fajnym posunięciem ze strony Samsunga.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S21+
Ceny odpłatnych wymian wyświetlacza dla telefonów Samsung Galaxy S21 po podwyżce / fot.4cv.pl

Większość klientów nie zwraca uwagi na ewentualne koszty naprawy do momentu pierwszej „stłuczki”. To właśnie wtedy szukamy jak najtańszej możliwej naprawy, ale wymiana wyświetlacza w smartfonach to zazwyczaj drogi biznes, o czym przekonało się z pewnością wielu klientów.

Wymiana wyświetlacza w telefonach z rodziny Samsung Galaxy S21, a wymiana szybki?

Chcąc obniżyć sobie jeszcze bardziej koszty naprawy musimy pamiętać o czymś takim jak wymiana samej szybki. Nie zawsze po upadku w naszym telefonie musi pęknąć wyświetlacz. Zdarza się, że uszkodzone są same szybki, których wymiana może zmniejszyć koszty znacząco lub na tyle, aby naprawa była w zasięgu naszego portfela.

Oczywiście musimy pamiętać, że tego typu usługi nie są wykonywane w serwisie producenta. Wymianą szybki w modelach Galaxy S21 może zająć się pogwarancyjny serwis telefonów Samsung. Tego typu punkty znajdziemy w całej Polsce, jednak warto rozejrzeć się we własnej okolicy, co znacząco ułatwi i przyspieszy nam dostarczenie telefonu do naprawy. Koszty takich usług sięgają około 700 – 800 złotych w zależności od modelu os serwisu telefonów. Patrząc optymistycznie na rynek smartfonów oraz serwisów naprawczych możemy mieć nadzieję, że koszty napraw nie będą już tak rosnąć w górę.