O wyższości serwisu telefonów nad innym punktem napraw trudno wspominać. W 90% przypadków każdy punkt może wykonywać takie same działania jak inny serwis telefonów. Okazuje się nie jest to takie oczywiste, a rzeczywistość potrafi być brutalna. Są punkty, które mogą dokonywać tylko napraw telefonów Apple na określonych zasadach. 

Takie sytuacje rzadko występują w branży serwisowej. Nie oznacza to, że się nie zdarzają. Idealnym przykładem takich działań jest firma CTDI, która w ramach uprawnień od producenta może obsługiwać tylko smartfony firmy Apple. Skąd takie działanie? Cóż, trudno powiedzieć. Odpowiedzią na to pytanie może być także informacja, że powyższy serwis może obsługiwać urządzenie głównie dla sieci Play oraz sieci Orange. W przypadku innych serwisów takich obwarowań gwarancyjnych nie ma.

Co takie działanie oznacza dla klientów?

Nie każdy użytkownik telefonu iPhone lub iPada będzie miał możliwość zareklamowania sprzętu bezpośrednio w serwisie CTDI. Jest to znacząca różnica, która wyróżnia powyższy serwis względem innych punktów. Co ważne reklamowany telefon w serwisie CTDI musi być zakupiony tylko u operatora, który ma podpisaną umowę między Apple i serwisem. Urządzenia (openowe) z wolnego rynku np. zakupione w MediaExpert nie będą mogły być obsługiwane w powyższym serwisie. Dotyczy to nie tylko telefonów iPhone, ale również iPadów, MacBook oraz wszelkich innych iPodów.

Chcąc wyszukać odpowiedni serwis telefonów Apple każdy klient przed pominięciem sprzedawcy przy reklamacjach powinien wyszukać sobie serwis sprzętu bezpośrednio w Internecie. Przeglądarka Google w tym przypadku będzie idealnym rozwiązaniem, wystarczy do tego odpowiednia fraza np. serwis Apple Warszawa i po kilku chwilach otrzymamy znaczną ilość informacji, gdzie możemy bezpośrednio zareklamować swoje urządzenie. Serwis CTDI nie pomoże nam w różnych przypadkach i śmiało możemy powiedzieć, że ta różnica z innymi punktami mającymi autoryzacje jest bardzo zauważalna.