Serwis telefonów

Firma Infinix wykonała właśnie kolejny krok potwierdzający swoje plany względem Polski. Nie tak dawno na łamach naprawytelefonu.pl spekulowałem, który serwis telefonów zajmie się pełną obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną telefonów powyższej marki. Udzielenie nowej autoryzacji serwisowej przez chińską firmę rozwiewa wszystkie wątpliwości w tym zakresie. Warto również zwrócić uwagę, że nowy gwarancyjny serwis telefonów Infinix ma spore doświadczenie w zakresie obsługi telefonów dla różnych producentów. 

Nietrudno było przewidzieć, kolejny ruch Infinix. Każdy producent, który chce wejść do bieżącej sprzedaży musi pamiętać, że obsługa posprzedażna jest bardzo ważna dla każdego klienta, który w przypadku problemów natury techniczno-serwisowej będzie szukał pomocy. Najnowszy serwis telefonów Infinix z pewnością rozwiąże każdy problem działania świeżo sprzedanych smartfonów. Zakładając oczywiście, że takie zawitają i będą wymagać naprawy. Już na tym etapie mogę postawić kolejną tezę dotyczącą serwisu. Chiński producent do momentu, kiedy nie rozwinie skrzydeł w Polsce nie otworzy drugiego serwisu telefonów. Skąd ta pewność? Tylko dobra sprzedaż i popularność marki zwiększają popyt na produkty, a o takie działanie ciężko na samym początku istnienia w danym kraju. Oczywiście nie możemy wykluczyć, że produkty chińskiego koncernu okażą się strzałem w 10 podbijając serca Polaków. Czy tak będzie? Przekonamy się o tym z pewnością już nie długo.

Serwis telefonów Infinix z gwarancją?

Nie mogłoby być inaczej. Producent oczywiście oprócz wsparcia serwisowego oferuje użytkownikom rok gwarancji. Nie jest to dużo, ale większości użytkowników nie będzie to problemem. Klienci wiedzą, że serwis telefonów Infinix będzie musiał jakoś naprawić ich urządzenie w drugim roku – w jaki sposób? W Polsce konsumenci mogą swobodnie korzystać ze wsparcia rękojmi, która zapewnia 2-letni okres ochrony każdemu konsumentowi. Widzimy jednak, że Infinix nie pokusił się o udzielenie 2-letniego wsparcia gwarancyjnego (chyba że karty gwarancyjne w telefonach w Polsce będą stanowić inaczej). Oprócz tego, że SBE odpowiada za serwis telefonów Infinix, to dodatkowo jak informuje producent klient, który ma problemy ze swoim urządzenie (natury technicznej) może skontaktować się z SBE z prośbą o pomoc w zakresie wyjaśnienia problemów technicznych. Każdy klient może kontaktować się bezpośrednio z serwisem SBE lub pod adresem e-mail: infinixcare@sbe-online.pl przedstawiając swój problem.

Na ten moment nie wmamy pewności, jak dokładnie będzie wyglądać serwis Infinix. Możemy podejrzewać, że producent oprócz Swapowania urządzeń będzie również wykonywał naprawy gwarancyjne. Roczna gwarancja przypomina nieco podejście do firmy Apple, która w przypadku iPhone’ów swapuje je na drugie egzemplarze. Zdarzają się oczywiście naprawy mechaniczne, ale w zasadzie możemy je wyliczać na palcach jednej ręki, ponieważ w przypadku iPhone’ów uszkodzenie elementu na płycie/lub nieopłacalna naprawa wiąże się z wymianą urządzenia oraz zmianą numeri imei. Czy serwis telefonów Warszawa Infinix będzie wyglądać podobnie? Jest to możliwe działanie, ale tego dowiemy się już niebawem.