Wymiana wyświetlacza w każdym telefonie niesie za różne tajemnice. Niektóre z nich wzbudzają tylko kontrowersje. Zdarza się jednak, że wymiana wyświetlacza w smartfonach jest niechętnie widziana w urządzeniach iPhone. Co jest powodem takiego działania?

Każdy serwis telefonów zajmujący się naprawami wykonuje różnego rodzaju usługi. Oprócz wymiany baterii lub wyświetlacza lokalne serwisy GSM mogą zająć się również kwestiami software. W branży serwisowej są jednak takie naprawy, których serwis telefonów nie bardzo chce wykonywać. Można to nazwać pewnego rodzaju ostatecznością. Wśród takich usług jest między innymi wymiana wyświetlacza iPhone 13 mini. Powodem dużej niechęci do takich napraw jest nie tylko brak oryginalnych części. Wymieniając ekran w serwisie możemy napotkać przeróżne problemy. Przykładem takich działań są np. problemu z FaceID lub TrueTone. Prowadząc serwis telefonów iPhone każdy przedsiębiorca stara się jednak pomóc swoim klientom. W końcu kto wybrzydza w biznesie ten długo nie utrzyma się na rynku.

Warto zwrócić uwagę, że każdy serwis telefonów chętniej wymieni szybkę w telefonie niż wyświetlacz. Właśnie dlatego przed każdym podjęciem naprawy urządzenie jest dokładnie sprawdzane. Jeśli ekran nie jest uszkodzony mechanicznie to serwis może się pokusić o wymianę samej szybki. Taka naprawa wbrew pozorom jest trudna i nieco dłuższa względem zwykłej wymiany wyświetlacza. Chociaż na swój sposób technicy serwisów wiedzą, że wymiana szybki iPhone 13 mini nie powinna utrudnić życia serwisantom. Oczywiście nie zawsze się da dokonać naprawy tylko poprzez wymianę szybki. Ta usługa może jest i trudniejsza, ale za to schemat jest ten sam i nie trzeba świecić przed klientem oczami za błędną naprawę.