Okres epidemii daje się wszystkim we znaki. Ograniczenia rządowe uniemożliwiają nam pewne działania oraz przemieszczanie się, a co za tym idzie składanie samych reklamacji. Firma Xiaomi dostrzegła, że wielu klientów w tym czasie (z kończącą się gwarancją) może nie mieć możliwości skorzystania z obsługi serwisowej. Producent zaproponował wydłużenie okresu gwarancji.

 

Epidemia, która dotknęła cały świat powoli zaczyna zbierać swoje żniwo. Nie da się ukryć, że skutki koronawirusa mogą być katastrofalne. W takich momentach trudno myśleć o rzeczach przyziemnych lub innych przyjemnościach. Firma Xiaomi postanowiła jednak pomyśleć o wszystkich klientach, którym okres gwarancji właśnie dobiega końca. Z oficjalnego komunikatu na stronie producenta możemy przeczytać, że podstawowy okres gwarancji zostanie nieco wydłużony. Dotyczy to oczywiście tylko i wyłącznie wybranych klientów, którym okres gwarancji na produkty Xiaomi właśnie dobiega końca.

Podstawowy okres gwarancji na urządzenia Xiaomi

Treść komunikatu brzmi następująco: „Jeśli gwarancja na produkty Xiaomi kończy się między 15 marca a 15 kwietnia, przedłużamy jej okres o dodatkowe trzy miesiące”. Informacje na ten moment znajdziecie tylko na stronie producenta, ale już nie długo producent z pewnością zacznie informować swoich klientów także poprzez inne kanały np. Facebook. Działanie podyktowane jest oczywiście sytuacją na świecie oraz chęci pomocy klientom, którzy nie mogą skorzystać z okresu gwarancji w czasie epidemii. Oczywiście w przypadku tych 3 dodatkowych miesięcy obowiązują normalne zasady karty gwarancyjnej telefonów Xiaomi.

Źródło: Xiaomi