Oddzielenie wyświetlacza w telefonie Huawei P9 lite mini do korpusu

Najnowsze smartfony są coraz bardziej sklejane z korpusem urządzenia. Nie zależnie od smartfona, ekran musimy podnieść tak, aby udało się nam go całkowicie zdemontować. Czy są na to jakieś sposoby, które możemy wykonać bezpośrednio w domu?

 

Zacznijmy od tego, że każdy ekran sklejany z korpusem telefonu będzie wymagał podgrzania i osłabienia w ten sposób kleju. Możemy to zrobić na różne sposoby. Używając suszarki do włosów, gdzie będziemy musieli trochę dłużej walczyć z podgrzaniem.

Podgrzewanie ekranu w telefonie Huawei P9 lite mini

Demontaż przy pomocy tej metody nie jest niemożliwy, jednak dłuższy i trudniejszy. Mamy jeszcze kilka możliwości, których działanie jest w zasadzie takie samo. Tutaj bardziej chodzi o klej ściskający wyświetlacz. Kolejną metodą jest separator, którego działanie jest bardzo proste, a opis wymiany ekranu z jego użyciem opisywaliśmy w poradniku wymiany ekranu w telefonie Huawei Mate 10 lite.

Separator LCD

Z takiego urządzenia korzystają głównie serwisy, które podgrzewając w ten sposób cały moduł mogą go w dość łatwy sposób zdemontować. Jak widzicie w każdej metodzie chodzi o ciepło. Możemy położyć ciepły kompres. Pamiętajmy,  aby dobierać odpowiednio metody do konkretnego telefonu oraz sytuacji. Uszkodzony wyświetlacz możemy również podgrzewać w trakcie jego demontażu. Zastanawiacie się jak go zacząć podważając ekran? Już prezentujemy.

 

Jak podważyć wyświetlacz w nowoczesnych telefonach?

W zależności od specyfiki smartfona musimy skupić się nad rozpoczęciem naprawy. W przypadku wymian wyświetlacza z całym modułem wystarczy zdemontować wszystkie podzespoły w tym płytę główną oraz baterię, jeśli wymaga od nas tego naprawa. W przypadku, gdy ekran wklejany jest od góry, a jego taśma przechodzi przez środek urządzenia rozpoczęcie demontażu LCD jest dziecinnie proste. Załóżmy, że ekran jest już podgrzany. Możemy do tego użyć iSlacka lub przyssawki.

Przyssawka do wyświetlaczy w telefonach komórkowych

Zmiękczony klej spowoduje, że ekran pod wpływem takich „szczęk” może lekko unieść wyświetlacz powodując sporą szczelinę, do której możemy wsunąć bezpośrednio albo kostkę do gitary lub inne narzędzie serwisowej. W niektórych przypadkach np. telefonach iPhone 6 możemy całkowicie podnieść ekran. Gdy używamy iSlacka powinniśmy mieć przygotowane już inne narzędzie np. żyletkę lub skalpel.

Podważanie wyświetlacza w telefonie Xiaomi Mi A1

Jeśli nie chcecie używać żyletek, zawsze można skorzystać ze skalpela (precyzyjnego nożyka). Takie narzędzia znajdziecie w sieci, oczywiście nie musicie ich kupować. Zawsze można skorzystać z serwisu pogwarancyjnego, który zaoszczędzi Wam takich zakupowych atrakcji.

Nożyk serwisowy GSM

Tak ostry nożyk może się nam również przydać do innych czynności podczas naprawy. Zdajemy sobie sprawę, że wyobraźnia Kowalskich nie zna granic. Nasza redakcja sugeruje jednak korzystać z dostępnych metod wskazując wyraźnie na powyższe sposoby działania. W przypadku wątpliwości lub pytań, jak należy wykonać konkretną naprawę, piszcie w komentarzach, a spróbujemy Wam odpowiedzieć na wszystkie pytania.