Kupując drogie smartfony powinniśmy pamiętać o ich prawidłowym zabezpieczeniu przed trudami życia codziennego. Najlepszą formą takiego zabezpieczenia jest etui oraz szkło ochraniające drogi wyświetlacz. 

Akcesoria do telefonów dość mocno zdominowały rynek. Wśród dodatkowych kabli, ładowarek bardzo pożądanymi akcesoriami są szybki (wszelkiego rodzaju) oraz pokrowce. Stojąc w sklepie z tego typu dodatkami do telefonów mało kto zdaje sobie sprawę, że w chwili zakupu niektóre elementy mogą zaoszczędzić użytkownikom sporo kosztów np. za wymianę wyświetlacza lub szybki. Akcesoria takie, jak pokrowiec lub szkło potrafią zamortyzować upadek urządzenia. Po kontakcie z chodnikiem lub posadzką główną „siłę” uderzenia przyjmują właśnie takie akcesoria.

Telefon iPhone bez jakichkolwiek akcesoriów zabezpieczających to spore ryzyko. Najdrobniejszy upadek (o który dziś nie trudno) może skutkować naprawą telefonu w serwisie. Tam nie będzie tanio, wręcz przeciwnie. Udając się do serwisu Apple możemy szybko zweryfikować błąd spowodowany brakiem zakupu akcesoriów. Wymiana szybki Gagarina dość często przyjmuje urządzenia, które są w opłakanym stanie. W takim przypadku koszty napraw w zależności od modelu mogą sięgać kwot nawet 700 zł. W przypadku zakupu dodatkowych akcesoriów moglibyśmy zaoszczędzić, płacąc około 100 zł. Wybór należy do Was, ale chyba nie powinniśmy się zastanawiać nad takim wyborem. Oczywiście wszelkiego rodzaju dodatki do smartfonów mogą szpecić ich naturalne piękno. Jednak koszty ewentualnych napraw w postaci wymiany szybki lub wyświetlacza mogą szybko przekonać do wykonania takich, a nie innych kroków. Szkoda upuścić świeżo zakupionego smartfona (iPhone 13) wydając na naprawę duże sumy.