Uszkodzony wyświetlacz w telefonie iPhone 8 / fot.EverythingApplePro

Każdy przedsiębiorca sprzedający produkty Apple zdaje sobie sprawę, że wybrany produkt może do niego wrócić drogą reklamacji. Chodzi oczywiście o brak gwarancji na urządzenia w drugim roku po okresie sprzedaży. Apple ma w tej kwestii dość trudną politykę określającą zasady obsługi towaru w drugim roku po okresie sprzedaży. Sprzedawcy zdają sobie z tego sprawę pilnując tak ważnych spraw, ponieważ mogą one być bardzo kosztowne, kiedy klient reklamuje swoje urządzenie podając bardzo charakterystyczne/podejrzane opisy usterki do reklamowanych urządzeń.

Brak kontroli nad reklamowanym sprzętem może spowodować sytuacje, w której sprzedawca będzie musiał zapłacić (wymienić sprzęt lub oddać pieniążki) za usterki powstałe na skutek nieprawidłowego użytkowania lub ingerencji osób trzecich w urządzeniu. Przedsiębiorcy nie lubią takich sytuacji – powwodem są oczywiście koszty. Większość sprzedawców (szczególnie tych z autoryzacją serwisową producenta) wie, że niektóre opisy usterki wskazują na to, że klient próbuje świadomie „wyłudzić” nowe urządzenie uszkadzając stary telefon.

Sprzedawcy są wyczuleni na pewne usterki iPhone’ów

Większość problemów dotyczy oczywiście wyświetlacza. Należy tutaj zwracać uwagę na takie usterki na nie działające FaceID lub problemy z TrueTone. Takie objawy mogą (ale nie muszą) wskazywać, że klient dokonywał wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone na rynku pogwarancyjnym. Wielu klientów często korzysta z usług serwis iPhone Warszawa, ponieważ upuszczając smartfona na ziemię pojawiają się uszkodzenia, których serwis producenta nie naprawi za darmo, wręcz przeciwnie – koszty mogą przewyższać wydanie nowego sprzętu. W sytuacji uszkodzenia wyświetlacza w telefonie iPhone taka sytuacja ma miejsce dodatkowo, kiedy uszkodzona jest ramka lub pęknięta jest pokrywa baterii.

Oczywiście nie wszystkie wymienione powyżej problemy muszą wskazywać na wymianę wyświetlacza w nieautoryzowanym serwisie. Czasami tego typu usterki występują również w telefonach, które wymagać będą wymiany części lub całego urządzenia w serwisie producenta. Niemniej jednak każdy sprzedawca musi wiedzieć, że oprócz podejrzanego opisu usterki czas na odpowiedź do klienta to 14 dni. W takim czasie należy sprawdzić dokładnie urządzenie (najlepiej w serwisie producenta) w celu uzyskania diagnozy, która pozwoli sprzedawcy odmówić spełnienia roszczeń lub ich uznania.