Często mimo posiadania swojego urządzenia nie znamy w nim nawet połowy funkcji, jakie oferuje nam producent. Większość poznajemy podczas użytkowania lub w najmniej spodziewanych momentach. Wykonując reset fabryczny również musimy uważać, aby nie włączyć jakiegoś dodatkowego programu lub funkcji, która później może wprowadzić nam sporo zamieszania. Dziś zaprezentujemy jak wyłączyć funkcję Talk Back (Voice Assistant).

 

Telefony firmy Samsung po naprawie serwisowej lub bezpośrednim resecie fabrycznym zawsze mają wgrywane nowe oprogramowanie. W takich przypadkach niezbędna jest początkowa konfiguracja urządzenia, która z pewnością jest uciążliwa, ale niestety nie ma innego wyjścia. W trakcie tej początkowej konfiguracji nieuważne i trzykrotne naciśnięcie przycisku Home może spowodować aktywacje funkcji Talk Back (zwanej inaczej Voice Assistant). Dla większości czytelników ta funkcja to zupełnie coś nowego. Nie da się ukryć, że jest ona bardzo uciążliwa, ponieważ, potwierdzenie każdej decyzji na ekranie naszego telefonu będzie wymagać dwukrotnego kliknięcia wybranej przez nas opcji. Dodatkowo w tle będziemy słyszeć asystenta głosowego, który odczyta nam zaznaczoną opcje.

Takie działanie dla większości użytkowników nieznających funkcji Talk Back może wskazywać na uszkodzenie telefonu. Istnieje oczywiście możliwość wyłączenia Voice Assistant. Aby to wykonać, musimy ponownie wcisnąć trzykrotnie przycisk Home. Dla modeli bez fizycznego przycisku Home korzystamy z kombinacji przycisków Power + Volumne Up. Jeśli nie będziecie mogli wykonać powyższych kombinacji, istnieje jeszcze jedna i ostatnia możliwość, czyli reset fabryczny np. w telefonie Samsung Galaxy Note 8. Warto zwrócić uwagę, że typu problemy nie wymagają wizyty w serwisie telefonów.

Funkcja TalkBack nie jest usterką

To niezwykle ważna informacja. Powinniśmy wiedzieć, że tego typu problem można naprawić używając tylko odpowiednich kombinacji klawiszowych. Skoro można włączyć funkcje Talk Back, to można ją również wyłączyć.

Samsung Galaxy Note 10+ Factory Reset

Oczywiście każdy serwis telefonów Kraków, Warszawa, lub Bydgoszcz może nam pomóc przy wyłączeniu funkcji (jeśli oczywiście sami sobie nie poradzimy), ale może się to wiązać z faktem kosztów, które poniesiemy za wyłączenie TalkBacka. Oczywiście jeśli serwis potrafi się „zachować” pomoże klientowi nie pobierając za to opłaty, ponieważ jak wspomnieliśmy. Wspomniana wyżej funkcja nie jest usterką, a jedynie dodatkiem, który oferują nam producenci.