Oddając smartfona do serwisu oczekujemy solidnej i szybkiej naprawy. Zakładając, że naprawa jest pogwarancyjna do tego wszystkiego dochodzi oczywiście cena za wykonaną usługę. Zdarza się, że niektórzy klienci chętnie poszukują serwisów z możliwością wypożyczenia sprzętu zastępczego. Czy takie usługi i punkty są dostępne w Polsce?

Odpowiadając na tytułowe pytanie powinniśmy sprawdzić, jak działają inne serwisy producenta, które nie zajmują się naprawą sprzętu Apple. W znacznej części przypadków na rynku obowiązuje jeden standard działania. Są pewne odstępstwa, które mają na celu wyróżniać jedną firmę od drugiej, ale czasem takie „odstępstwo” niesie za sobą znaczny koszt, niekoniecznie opłacalny dla firmy lub dla samych klientów.

Wszystko zależy od serwisu iPhone’a

Wypożyczanie sprzętu zastępczego klientom na czas naprawy to mało popularna usługa. Wszystko dlatego, że niektóre naprawy urządzeń można zakończyć nawet do 2 godzin. Oczywiście tego typu sprzęt zastępczy może być dostępny, ale to już zależy od wybranego serwisu oraz tego, jakie usługi oferuje swoim klientom. Na rynku jest kilka gwarancyjnych punktów, które oferują takie wypożyczenia sprzętu. Z racji mało popularnej usługi serwisy starają się „nie wychylać” z propozycją wypożyczenia sprzętu, chyba że klient mimo wszystko zgłosi taką potrzebę.

Naziemny serwis iPhone Warszawa mający możliwość wykonać naprawę telefonu do godziny nie oferuje takich możliwości. Powodem jest nie tylko brak zainteresowania, ale również czas obsługi/naprawy sprzętu klienta. Wielu posiadaczy urządzeń iPhone oprócz bieżącego smartfona posiada również nieco starsze modele, które nadają się jako telefony zastępcze. Nasza redakcja nie spotkała się z częstą formą usługi wypożyczania sprzętu na czas naprawy. To nie oznacza, że nie jest ona dostępna. Jest to kwestia popularności takiego modelu pracy.

Korzystając z usług pogwarancyjnego serwisu Apple klienci najczęściej szukają możliwości obniżenia kosztów. Wypożyczanie sprzętu (cudzej własności) to dodatkowy koszt np. w postaci kaucji. Właśnie dlatego takie usługi nie tylko nie są popularne, ale również nie mają sensu. Co oznacza, że wypożyczenie sprzętu jest możliwe, ale jest w zasadzie niespotykane.