Spigen Slim Armor CS / fot.naprawatelefonu.eu

Wraz z premierą nowych smartfonów wychodzą również szkła hartowane, pokrowce, akcesoria oraz wszelkie inne dodatki. Większość z nich ma za zadanie zabezpieczyć nasze nowo kupione urządzenie przed upadkiem lub zniszczeniem. Postanowiliśmy sprawdzić zabezpieczenie w postaci etui Slim Armor CS dla telefonu Samsung Galaxy Note 10 Plus.

 

Wygląd Spigen Slim Armor CS

Pokrowiec już na obrazku wydaje się być solidny. Nie czekając zbyt długo dość szybko połączyliśmy pokrowiec z naszym smartfonem Samsung Galaxy Note 10+. Etui w dotyku jest dość przyjemne. To wszystko za sprawą nakładki wykonanej z miękkiego i wytrzymałego tworzywa termoplastycznego, na którą nałożona jest poliwęglanowa rama. Niezwykle funkcjonalne jest wycięcie na aparat fotograficzny, dzięki głębszemu wcięciu moduł aparatu nie znajduje się zbyt blisko ziemi.

Samsung Galaxy Note 10+ w etiu Spigen Slim Armor CS / fot.naprawatelefonu.eu

Ramka ma dokładne wycięcia na wszystkie otwory, a na pleckach znajdziemy pewnego rodzaju „kieszonkę”. Brzmi dość dziwnie? Plecy pokrowca posiadają niedużą komorę na maksymalnie 3 karty kredytowe lub inne dokumenty np. dowód osobisty. Zmieścimy tam również trochę gotówki.

Spigen Slim Armor CS / fot.naprawatelefonu.eu

Samo wieczko komory również nie jest takie łatwe do otwarcia, co uniemożliwia samoczynne otwieranie się pokrywy w kieszeni. Jak widać na powyższym zdjęciu pokrywę możemy odsunąć na 3/4, co w zupełności pozwala nam wyciągnąć pieniądze lub karty. Wszystko idealnie jest spasowane z dedykowanym urządzeniem, także nie musimy się obawiać, że telefon wyskoczy nam z pokrowca. Prawdę mówiąc, wyciąganie telefonu z etiu Spigen Slim Armor CS może być lekko uciążliwe, ale powiedzmy, że jest to bardziej zaleta niż wada.

 

Użytkowanie Spigen Slim Armor CS

Z pewnością należy do przyjemnych. Pokrowiec spełnia swoje zadanie, jest funkcjonalny i przyciąga wzrok innych osób powodując reakcje „solidnie zabudowany telefon”. Korzystając również z Spigen Slim Armor CS możemy swobodnie płacić zbliżeniowo używając nie tylko aplikacji Google Pay, ale również karty płatniczej znajdującej się w komorze. Słusznie trzeba zauważyć, że do płatności zbliżeniowych warto zdefiniować jedno rozwiązanie, gdyż połączenie Google Pay z kartą debetową w środku może prowadzić do sporych problemów.

Spigen Slim Armor CS / fot.naprawatelefonu.eu

Skoro nie mamy problemu z płatnościami zbliżeniowymi, to nie mamy również problemów z ładowaniem indukcyjnym przy pomocy Wireless PowerShare (dla tych, co nie wiedzą, to możliwość ładowania plecami smartfona innego urządzenia obsługującego wspomnianą technologię). Podczas użytkowania nie da się nie zauważyć „tłustych śladów” na pleckach. Jednak w tym przypadku większość telefonów boryka się z podobnymi problemami, więc nie możemy tutaj mówić o minusach. Zresztą co gorsze? Tłuste ślady na pokrywie etui czy jednak uszkodzona klapka baterii od telefonu Samsung Galaxy Note 10+. Sądzimy, że w tym przypadku nasz komentarz jest zbędny.

Spigen Slim Armor CS / fot.naprawatelefonu.eu

Czy pokrowiec się rysuje? W zasadzie tak. Większość produktów z czasem ulega normalnemu zużyciu. Niestety taka już rola przeróżnych pokrowców, które przyjmują wszystkie uszkodzenia na siebie, a nie na powierzchnię telefonu za około 5 tysięcy. Patrząc na całokształt etui jest wykonane bardzo solidnie, leży wygodnie, a zarazem pewnie w dłoni, więc nie musimy się obawiać, że całość się nam wyśliźnie. Przednia część posiada lekko odstającą gumę na ramkach, co jest pewnym minusem. W przypadku testowanego pokrowca Spigen nie skorzystamy ze szkieł 5D Full Glue. Wszystko przez nachodzące gumowe ramki, które w połączeniu z całością mogą powodować, że szło po prostu zacznie odchodzić.

 

Podsumowanie

Zakupując pokrowiec Spigen zastanawialiśmy się nad jego rzeczywistą funkcjonalnością. Mamy tutaj bowiem solidnie wykonane etui posiadające wojskowy certyfikat MIL-STD 810G-516.6, który nie wydaje się dodatkiem, a faktyczną odpornością. Urządzenie podczas testów zdążyło już zaliczyć pierwszy upadek, czego przykładem jest rysa na wysuwanej komorze. Akcesorium ochroniło urządzenie, więc możemy potwierdzić, że mimo zwiększenia gabarytów Samsunga Galaxy Note 10+ etui Spigen Slim Armor CS dostaje od nas duży plus. Nową osłonę kupiliśmy za 99 zł w sklepie Smart Case. Przeglądając internetowe oferty możemy znaleźć bardzo podobne ceny, co jest dodatkowym plusem, ponieważ stosunek ceny do jakości jest (tej klasy telefonu w połączeniu z pokrowcem) naprawdę dobry.

Z minusów warto zauważyć, że producent nie dopasował pokrowca tak, abyśmy mogli założyć solidne szkło hartowane (5D Full Glue). Po obecnym wyglądzie wiemy, że etui będzie nosić ślady użytkowania w postaci rys lub otarć lakieru. Jednak od rysek ważniejsze jest pełne zabezpieczenie telefonu, które według naszej redakcji zapewnia pokrowiec Spigen Slin Armor CS. Teraz czas skupić się na doborze ewentualnego szkła, które można założyć z takim pokrowcem.