Każda naprawa telefonu niesie za sobą różnego rodzaju procedury. Pewne działania w takich procedurach są nie tył wymagane, ale i bardzo przydatne do zakończenia naprawy, w szczególności wymiany szybki dla telefonów iPhone. 

Proces wymiany szybki w smartfonach iPhone jest bardzo skomplikowany. Wielu serwisantów zdając sobie z tego sprawę bardzo często podczas refabrykacji wyświetlacza iPhone sprawdza ekran na różnych etapach poprzez podłączanie go do odłączanego korpusu z płytą główną i baterią. Dlaczego jest to takie ważne?

Weryfikacja wyświetlacza po oczyszczaniu

Wymiana szybki wiąże się z usunięciem pękniętych elementów (szkła lub digitizera). Oprócz tego regeneracja skupia się na odzyskaniu oryginalnego wyświetlacza, a to oznacza dokładne oczyszczenie go ze starego kleju OCA. Wykonując takie działania można użyć różnych metod. Najpopularniejszą możliwością jest oczyszczanie ręczne. Po takim zabiegu warto sprawdzić wyświetlacz, czy nie uległ on uszkodzeniu.

Odnowiony wyświetlacz można sprawdzić bezpośrednio na korpusie z płytą wczepiając go i włączając przyciskiem Power. Istnieje również specjalny programator (np. do przywracania TrueTone), gdzie można także sprawdzić wyświetlacz. Wszystko zależy od konkretnego programatora. Chcąc jednak podejmować się samodzielnych napraw powinniśmy liczyć się z posiadaniem takich urządzeń.

Testowanie ekranu i digitizera w trakcie naprawy

Wymiana szybki iPhone 11 Pro będzie wymagać od nas także innych czynności. Chodzi takę o sprawdzenie digitizera. Możemy to zrobić bez programatora na otwartym urządzeniu, z czego zresztą korzysta wielu serwisantów. Musimy jednak liczyć się z tym, że do tak zaawansowanych napraw bez specjalnych programatorów się nie obejdzie.

Programator do wyświetlaczy telefonów iPhone

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że takie działania mogą być konieczne, aby różnego rodzaju funkcje w telefonach iPhone działały prawidłowo. Dotyczy to głównie wymiany szybek na oryginalnych modułach. Przy korzystaniu z zamienników różnego rodzaju działania są niemożliwe. Powyższe urządzenie zapewnia nam również kalibrację innych modułów. To wszystko kwestia dopasowania do rodzaju uszkodzenia. Bardzo podobne działania stosuje autoryzowane centrum serwisowe Apple, które po wymianie całego modułu wyświetlacza musi wszystko zaprogramować. Różnicą w działaniu są oczywiście urządzenia posiadające certyfikacje firmy Apple.